بزرگترین مرکز خدمات تعمیر فن کویل

 • تعمیر فن کویل سقفی
 • تعمیر فن کویل کستی
 • تعمیر فن کویل زمینی
 • سرویس فن کویل 
 • تعمیرات انواع فن کویل

تعمیر فن کویل | تعمیر ایرادات متداول این سیستم تهویه مطبوع در کمترین زمان

تعمیر و سرویس فن کویل خود را به حرفه‌ای‌ها بسپارید

سیستم‌های تهویه مطبوع تنوع بسیار بالایی دارند که یکی از قدیمی‌ترین و بهترین آن‌ها، فن کویل است. بسیاری از افراد از این سیستم در ساختمان‌های خود برای گرمایش و سرمایش استفاده می‌کنند و به همین خاطر تقاضا برای سرویس و تعمیر فن کویل در مراکز تعمیراتی بسیار بالا است. تعمیر این سیستم‌ها بسیار تخصصی است و باید توسط تعمیرکاران مجرب و متخصص مراکز تعمیراتی معتبر انجام شود. افراد برای تعمیر این تجهیزات باید در ابتدا قطعات و ایرادات متداول این سیستم‌ها آشنایی داشته باشند. در این صفحه با اجزا و عیوب رایج فن کویل‌ها و بهترین روش تعمیر این ایرادات آشنا شوید.

تعمیرات فن کویل

هزینه تعمیرات فن کویل

هزینه تعمیر فن کویل در تهران و شهرستان ها بر اساس نوع خرابی، برند و نوع فن کویل و شرایط و محیط  استفاده از فن کویل متفاوت است و معمولا قیمت دهی تنها با حضور کارشناس فنی و بعد از بازدید خرابی انجام می شود و به جز مواردی که نوع خرابی و مشکلات دستگاه از پیش مشخص شده است، قیمت دهی تعمیرات فن کویل از راه دور کار غیر حرفه ای و غیر اصولی می باشد.

دماسایت این رویه را برای شما فراهم کرده است که هزینه تعمیر فن کویل و سرویس آن را بر اساس نوع خدمات مورد نیاز خود و زیر نظر اتحادیه و کارشناسان در کوتاهترین زمان دریافت کنید.کارشناسان ما بعد از تماس و بازدید و تایید قیمت تعمیرات فن کویل توسط شما به سرعت و بی درنگ کار خود را شروع کرده و با بهترین کیفیت اقدام به تعمیر و سرویس فن کویل شما می کند.

دلیل برتر بودن دماسایت در ارائه خدمات تعمیرات فن کویل

مهم‌ترین مولفه تاثیرگذار در تعمیر اصولی فن کویل، تجربه و تخصص تعمیرکار فن کویل است. دماسایت به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز سرویس و تعمیر سیستم‌های برودتی و حرارتی، تنها از تعمیرکاران مجرب و ماهر در مجموعه خود استفاده می‌کند. به همین خاطر شما می‌توانید با خیالی راحت، تعمیر و سرویس فن کویل خود را به تعمیرکاران مجموعه ما بسپارید.

باید اشاره کرد که سرعت ارائه خدمات در دماسایت بسیار بالا است و تعمیرکاران ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن در محل شما حاضر می‌شوند. همچنین تعمیرکاران دماسایت می‌توانند تمام موتورخانه با برندهای مختلف را به‌آسانی و به‌صورت تخصصی تعمیر کنند. برای دریافت خدمات تعمیر یا سرویس موتورخانه تنها کافی است با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.

تعمیرکاران متخصص

تعمیرات کلیه برندها

هزینه های منصفانه

تعویض قطعات اصلی

پشتیبانی خدمات

هماهنگ با زمان شما

فن کویل‌ها را بهتر بشناسید

فن کویل‌ها از اساسی ترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که همان‌طور که از نام آن‌ها مشخص است، از دو قطعه اصلی فن و کویل تشکیل شده‌اند. البته باید اشاره کرد که این تجهیزات قطعات دیگری مانند الکتروموتور و ترموستات نیز دارند. کویل از یک شبکه لوله‌ای مسی تشکیل شده است که آب گرم یا سرد در آن به‌سرعت جریان دارد.

فن داخل فن کویل روی این کویل‌ها هوا را می‌دمد و این هوا بعد از جذب یا از دست‌دادن گرما، هوای ساختمان را گرم یا سرد می‌کند. به‌طور کلی نحوه عملکرد فن کویل‌ها بسیار ساده است و پیچیدگی زیادی ندارد. شایان‌ذکر است که آب سرد این سیستم‌ها توسط چیلر و آب گرم آن‌ها توسط پکیج یا موتورخانه ساختمان تامین می‌شود.

تعمیرات انواع فن کویل

اصلی ترین خدمات ما در سرویس و تعمیرات فن کویل

تعمیر فن کویل

تعمیر فن کویل

تعمیر انواع فن کویل در صورت ایراد و ایجاد خرابی در آن یکی از مهمترین و تخصصی‌ترین خدمات شرکت دماسایت محسوب می‌شود.

تعمیر ترموستات فن کویل

تعمیر ترموستات فن کویل

تعمیر ترموستات فن کویل و همچنین تنظیم آن جزئی از سرویس فن کویل است که در بسیاری از مواقع با تنظیم و تعمیر ترموستات فن کویل مشکل برطرف می شود.

سرویس فن کویل

سرویس فن کویل

تا حد امکان در نگهداری و تمیزکاری فن کویل خود به صورت دوره ای کوتاهی نکنید این امر باعث افزایش میزان بازدهی دستگاه شما می شود.

نصب و راه اندازی فن کویل

نصب و راه اندازی فن کویل

کارشناسان دماسایت با کسب دانش فنی به روز و با تکیه به سال ها تجربه و مهارت آماده ارائه کلیه خدمات نصب و راه اندازی  به شما عزیزان خواهند بود.

رفع گرفتگی فن کویل

رفع گرفتگی فن کویل

رفع مشکل گرفتگی فن کویل باید توسط تعمیرکاران فن کویل متخصص انجام شود، چون باید مراحل این کار با رعایت استاندارد کامل انجام شود.

شستشوی فن کویل

شستشوی فن کویل

فن کویل در فصل های مختلف نقش سرمایش و گرمایش محیط را به عهده دارد و تمیزکاری در این قسمت بسیار مهم و تجربه بالایی میطلبد.

مهم‌ترین قطعات فن کویل‌ها کدام‌اند؟

همان‌طور که اشاره شد، فن کویل‌ها قطعات بسیار زیادی دارند و قطعات آن‌ها به کویل و فن محدود نمی‌شوند. از جمله این قطعات می‌توان به الکتروموتور، شیر هواگیری و ترموستات اشاره کرد. هر یک از این قطعات تاثیر مخصوص به خود را در عملکرد کلی فن کویل‌ها دارند و به همین خاطر در هنگام سرویس و تعمیر فن کویل، افراد باید به این قطعات نیز توجه داشته باشند. به‌طور کلی پیشنهاد می‌شود تعمیر این سیستم تهویه مطبوع را به مراکز تعمیراتی معتبر مانند دماسایت بسپارید تا تعمیرات فن کویل شما زیر نظر بهترین تعمیرکاران مجرب انجام شود.

تعمیر انواع فن کویل

کویل؛ مهم‌ترین قطعه در فن کویل‌ها

کویل مهم‌ترین قطعه داخلی فن کویل‌ها است. چرا که این قطعه نقشی اساسی در گرمایش و سرمایش این تجهیزات دارد. کویل‌ها بسته به مدل این تجهیزات می‌توانند ابعادی متفاوت داشته باشند. برای مثال کویل برخی فن کویل‌ها بسیار بزرگ و برخی دیگر بسیار کوچک هستند. این ابعاد به قدرت فن کویل نیز بستگی دارد. اصلی‌ترین دلیل خرابی این قطعه، انسداد لوله‌های آن براثر رسوب املاح داخل آب است. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود در هنگام سرویس فن کویل، گرفتگی لوله‌های مسی کویل‌ها نیز بررسی شود. این امر باید توسط یک تعمیرکار مجرب و متخصص انجام شود. چرا که کاری بسیار پیچیده و تخصصی به‌شمار می‌آید.

الکتروموتور فن کویل

الکتروموتور در واقع همان موتور فن کویل است. به این قطعه قلب تپنده این تجهیزات نیز گفته می‌شود. الکتروموتور وظیفه تامین نیروی مورد نیاز برای گردش فن و یا جریان آب در کویل‌ها را برعهده دارد. همچنین این قطعه با استفاده از ترموستات و دیگر قطعات، فن کویل را روشن یا خاموش می‌کند. از دلایل خرابی این قطعه می‌توان به نوسان برق یا فشار بیش از اندازه به فن کویل اشاره کرد که در هنگام تعمیر فنکویل باید به آن توجه داشت.

بلوور فن یا دمنده

فن دمنده یا بلوور یکی دیگر از قطعات مهم و اصلی فن کویل‌ها است که نقشی پررنگ در عملکرد این سیستم تهویه مطبوع دارد. این قطعه با دمیدن هوا روی لوله‌های کویل‌ها، هوای گرم یا سرد را به بیرون از فن کویل هدایت می‌کند. از دلایل خرابی این قطعه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فشار بیش از اندازه به فن کویل
 • نوسان برق و خرابی فن
 • کثیف شدن پره‌های فن
 • واردشدن ضربه به پره‌های فن

شیر هواگیری

یکی دیگر از قطعات مهم فن کویل‌ها، شیر هواگیری آن‌ها است. همان‌طور که می‌دانید وجود هوا در سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی تحت فشار مانند رادیاتورها یا فن کویل‌ها مشکلات زیادی به وجود می‌آورد. به همین خاطر سازندگان در کویل فن کویل‌ها، یک شیر با نام شیر هوا تعبیه کرده‌اند تا هوای اضافی موجود در کویل‌ها خارج شود. باید اشاره کرد که این قطعه در بسیاری از فن کویل‌ها یک پیچ کوچک است که با چرخاندن آن، هوای موجود در کویل‌ها تخلیه می‌شود. اگر هر قطعه از فن کویل شما خراب شد، می‌توانید تعمیر آن را به مجموعه دماسایت بسپارید تا تعمیرات دستگاه شما توسط بهترین و مجرب‌ترین تعمیرکاران انجام شود.

فیلتر تصفیه هوای فن کویل

فن دمنده فن کویل‌ها هوا را از داخل محیط می‌گیرد و سپس با کاهش یا افزایش حرارت آن، هوا را به محیط برمی‌گرداند. هوای مورد نیاز فن دمنده باید از فیلترهای تصفیه هوای فن کویل‌ها عبور کند تا کیفیتی بهتر داشته باشد و ذرات گردوغبار در آن نباشد. در هنگام تعمیرات فن کویل و یا سرویس این دستگاه، تعمیرکاران باید این فیلترها را از نظر تمیزی بررسی کنند تا به فن کویل‌ها فشاری وارد نشود و هوای تولیدشده توسط آن‌ها کیفیتی مناسب داشته باشد.

ترموستات؛ از مهم‌ترین قطعات فن کویل‌ها

 ترموستات یکی دیگر از قطعات مهم فن کویل‌ها است که نقشی بسیار مهم در عملکرد این دستگاه دارد. این قطعه فرمان جریان پیدا کردن آب گرم یا سرد را در کویل دستگاه صادر می‌کند. برای مثال در فصل تابستان، هر زمانی که دمای محیط افزایش پیدا می‌کند، ترموستات به دستگاه فرمان فعال شدن صادر می‌کند و آب سرد در کویل‌ها جریان پیدا می‌کند. ترموستات یک قطعه نیمه‌مکانیکی است و می‌تواند بعد از مدتی استفاده خراب شود. به همین خاطر تعمیرکاران در هنگام تعمیر فن کویل، باید به بررسی عملکرد ترموستات دستگاه توجه داشته باشند.

درخواست خدمات تعمیر فن کویل خود را ثبت کنید

از طریق یکی از روش های موجود در صفحه تماس با ما با یکی از کارشناسان ماارتباط برقرار کنید و یا سفارش خود را آنلاین ثبت کنید.

یک تعمیرکار فن کویل چه وظایفی دارد؟

یک تعمیرکار فن کویل وظیفه دارد تا در مرحله اول عیب‌یابی دستگاه را با استفاده از تجربه و تخصص خود انجام دهد. عیب‌یابی مهم‌ترین مرحله تعمیر فن کویل است و باید توسط افراد کاملا متخصص انجام شود. بعد از انجام عیب‌یابی، تعمیرکار باید با استفاده از ابزارهای مخصوص و قطعات یدکی اورجینال، فن کویل را تعمیر کند. در آخر نیز یک تعمیرکار فن کویل حرفه‌ای باید  مراحل سرویس فن کویل را طبق اصول انجام دهد و نیز وقت‌شناس باشد و در سریع‌ترین زمان ممکن برای انجام تعمیرات فن کویل در محل حاضر شود.

دماسایت ، بزرگترین و برترین مرکز تخصصی تعمیر فن کویل

0+
نفر کارشناس مجرب
0
پروژه های جاری
%0
تعمیر برندها مختلف
0+
پروؤه های موفق

ایرادات متداول سیستم فن کویل

تمام سیستم‌های تهویه مطبوع ایرادات متنوعی دارند که باعث می‌شود افراد در استفاده از آن‌ها دچار مشکل شوند. فن کویل‌ها نیز مشکلات متعددی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به استشمام بوی سوختگی، ایراد در ایجاد گرما، کاهش قدرت سرمایش یا گرمایش و کاهش قدرت پرتاب اشاره کرد.

هر یک از این ایرادات دلایل مخصوص به خود را دارند اما به‌طور کلی تعمیر تمام آن‌ها باید توسط تعمیرکاران مجرب انجام شود. چرا که عیب‌یابی و رفع ایراد این مشکلات بسیار تخصصی و پیچیده می‌باشد. اگر فن کویل شما خراب شده است، می‌توانید تعمیر آن را به دماسایت بسپارید تا تعمیرکاران ما آن را به بهترین شکل ممکن و با استفاده از قطعات اورجینال تعمیر کنند. با ایرادات متداول فن کویل‌ها آشنا می‌شویم.

استشمام بوی سوختگی از داخل فن کویل

استشمام بوی سوختگی از داخل فن کویل یکی از مشکلات رایج این تجهیزات است که دلایل مختلفی دارد. از جمله این دلایل می‌توان به ایراد در سیم‌کشی دستگاه و خرابی برد الکترونیکی آن اشاره کرد. همچنین خرابی فن نیز می‌تواند باعث تولید بوی سوختگی شود. استشمام بوی سوختگی از داخل فن کویل یک ایراد بسیار جدی است و افراد باید هرچه زودتر آن را تعمیر کنند. از‌آن‌جایی که تعمیر این مشکل بسیار دشوار است، پیشنهاد می‌شود تعمیر آن را به یک مرکز تعمیراتی معتبر بسپارید.

کاهش قدرت سرمایش یا گرمایش؛ از ایرادات رایج در هنگام تعمیر فن کویل

کاهش قدرت سرمایش یا گرمایش یکی دیگر از مشکلات رایج فن کویل‌ها است. در بسیاری از موارد، دستگاه نمی‌تواند به‌خوبی عمل سرمایش یا گرمایش محیط را انجام دهد. این مشکل دلایل زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خرابی فن دمنده
 • انسداد لوله‌های کویل دستگاه
 • عدم ورود آب به دستگاه
 • نشتی لوله‌های کویل
 • خرابی ترموستات
 • خرابی پکیج، موتورخانه و یا چیلر ساختمان

سروصدای عجیب از داخل فن کویل شنیده می‌شود

یکی دیگر از ایرادات متداول فن کویل‌ها، ایجاد سروصدای عجیب از داخل آن‌ها است. این مشکل عموما به خرابی پره‌های فن مربوط می‌شود اما انسداد لوله‌های آب کویل نیز می‌تواند باعث ایجاد صدا شود. برای رفع این مشکل می‌توانید از مراکز تعمیراتی معتبر مانند دماسایت کمک بخواهید تا سرویس فن کویل شما را به بهترین نحو انجام داده و مشکل را برطرف نمایند. تعمیرکاران دماسایت در سریع‌ترین زمان ممکن در محل حاضر می‌شوند و عیب‌یابی و تعمیر فن‌ کویل شما را انجام می‌دهند.

کاهش قدرت پرتاب باد دستگاه فن کویل

عملکرد فن کویل مبتنی بر پرتاب باد است و اگر این امر به‌خوبی انجام نشود، راندمان این دستگاه کاهش پیدا می‌کند. کاهش قدرت پرتاب باد دستگاه فن کویل یکی از عیوب رایج این دستگاه است که می‌تواند عملکرد آن را کاملا مختل کند. این ایراد نیز دلایل زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ولتاژ ورودی پایین به دستگاه
 • خرابی فن دمنده فن کویل
 • کثیف شدن فیلترهای تصفیه هوا
 • خرابی الکتروموتور دستگاه

مهمترین اصول ما در دماسایت

سرعت در ارائه خدمات

یکی از اهداف اصلی ما در مرکز تعمیرات دماسایت، حضور به موقع و عدم اتلاف وقت مشتریان می باشد.

book

ارائه ضمانت

در صورت بروز هرگونه مشکل برای دستگاه پس از خروج تعمیرکار ما، شما  می توانید از خدمات تعمیر رایگان ما بهره مند شوید.

phone

مشاوره و پشتیبانی رایگان

اصلا یکی دیگر از اهداف ما در جهت سرعت بخشیدن به رفع مشکلات شما، ارائه راهنمایی های لازم بصورت تلفنی می باشد.

سرویس فن کویل؛ عملکرد دستگاه خود را بهبود ببخشید

فن کویل مانند تمام تجهیزات تهویه مطبوع باید به‌صورت دوره‌ای سرویس شود. این امر اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به‌صورت مداوم توسط سرویس‌کاران متخصص انجام شود. سرویس فن کویل شامل مواردی مانند تمیزکاری فیلتر، روغن‌کاری تجهیزات داخلی و تمیزکاری لوله‌های کویل دستگاه است.

اطمینان به دماسایت

ما در شرکت دماسایت، از تعمیرکاران و سرویس کار فن کویل مجرب و با تجربه بالا برای تعمیرات انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی استفاده می کنیم. فراموش نکنید که ما یک شرکت مهندسی و  ثبت شده دارای تجربه بسیار بالا و رزومه موفق در زمینه تاسیساتی هستیم.  موارد زیر را در همه زمینه های تعمیرات و سرویس و نگهداری سیستم های تهویه مطبوع  ازما بخواهید:

 • برخورداری از ضمانت رسمی برای قطعات تعمیر شده و تحویل داغی
 • تصمین کیفیت تمامی کارهای صورت گرفته
 • امنیت اخلاقی و رعایت نکات اخلاق حرفه ای به دلیل نظارت مستمر
 • انجام تعمیرات در سریع ترین زمان ممکن در نقاط مختلف تهران

دماسایت؛ مرجع تعمیرات فن کویل و دیگر تجهیزات برودتی و حرارتی

مجموعه دماسایت یکی از بهترین مراکز تعمیرات انواع سیستم‌های برودتی و حرارتی است که تنها از تعمیرکاران مجرب و متخصص برای تعمیرات فن کویل شما استفاده می‌کنید. تعمیرکاران دماسایت در سریع‌ترین زمان ممکن در محل شما حاضر می‌شوند و با بهترین هزینه، تعمیر فن کویل شما را انجام می‌دهند.

فهرست