تعمیرکار تاسیسات سردخانه | این تعمیرکار چه وظایفی دارد و باید چه اقداماتی انجام دهد

  1. خانه
  2. مقاله ها
  3. سایر مقاله ها
  4. تعمیرکار تاسیسات سردخانه | این تعمیرکار چه وظایفی دارد و باید چه اقداماتی انجام دهد

با وظایف تعمیرکار تاسیسات سردخانه آشنا هستید؟

اگر مالک یک سردخانه صنعتی باشید، احتمالا برای تعمیر یا سرویس سردخانه خود به یک تعمیرکار تاسیسات سردخانه نیاز پیدا کرده‌اید. تکنسین‌هایی که تخصص بالایی در زمینه تعمیرات این سیستم‌های برودتی دارند و می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مشکل سردخانه شما را حل کنند. تعمیرکاران سردخانه متخصص، وظایف مشخصی دارند و باید در هنگام بازدید از تاسیسات سردخانه، اقدامات مشخصی را انجام دهند. در این مطلب از دماسایت با وظایف این تعمیرکاران و اقدامات آن‌ها به‌ طور کامل آشنا می‌شویم.

تعمیرکار تاسیسات سردخانه چه وظایفی دارد؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تنها وظیفه یک تعمیرکار سردخانه، تعمیر یا سرویس این تا‌سیسات است. درصورتی‌که یک تعمیر‌کار حرفه‌ای وظایف مشخص بسیار زیاد دیگری مانند حضور به موقع در محل، عیب‌یابی سریع تاسیسات سردخانه و برخورداری از روابط عمومی مناسب نیز دارد. به عبارت دیگر یک تعمیرکار حرفه‌ای باید در کنار برخورداری از تخصص لازم، بتواند به‌خوبی با افراد ارتباط برقرار کند و تعهد کاری مناسبی نیز داشته باشد. در ادامه با وظایف یک تعمیرکار تاسیسات سردخانه حرفه‌ای و متعهد آشنا می‌شویم.

وظایف تعمیرکار تاسیسات سردخانه

حضور به موقع در محل

یکی از مهم‌ترین وظایف تعمیرکار سردخانه، حضور به موقع در محل است. چرا که سردخانه‌ها نقش بسیار مهمی در کسب‌وکار افراد دارند و باید به‌صورت مداوم عملکرد مناسبی داشته باشند. برای مثال اگر یک سردخانه میوه خراب شود، ضرر بسیار زیادی به کشاورزان و مالک سردخانه وارد می‌شود. از طرف دیگر اگر تعمیرکار سردخانه به‌موقع و در زمان تعیین شده برای تعمیر یا سرویس این تاسیسات در محل حاضر نشود، کار تعمیر سردخانه با تاخیر مواجه می‌شود. به همین خاطر یکی از وظایف اصلی تعمیرکار تاسیسات سردخانه، حضور به موقع در محل است.

عیب‌یابی سریع و بدون اتلاف وقت

یک تعمیرکار حرفه‌ای و متخصص سردخانه وظیفه دارد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، عیب‌یابی سیستم تاسیسات سردخانه را به‌درستی انجام دهد. چرا که هرچه سرعت عیب‌یابی و تعمیر این تاسیسات بالاتر باشد، مالک سردخانه با زیان کم‌تری مواجه می‌شود. این امر تنها با تجربه و تخصص بالای یک تعمیرکار انجام می‌شود. به همین خاطر شما باید از مراکز تعمیراتی معتبر مانند دماسایت، تعمیرکار مورد نیاز خود را برای تعمیر سیستم سردخانه‌تان درخواست کنید.

برخورداری از روابط عمومی مناسب

یکی دیگر از مهم‌ترین وظایف یک تعمیرکار تاسیسات سردخانه حرفه‌ای و متعهد، برخورداری از روابط مناسب است. یک تعمیرکار حرفه‌ای باید بتواند به‌خوبی با مشتریان ارتباط برقرار کرده و خواسته‌های آن‌ها را برآورده کند. به‌طور کلی احترام به مشتری باید جزو وظایف اصلی تعمیرکاران سیستم‌های سردخانه یا دیگر سیستم‌های برودتی باشد. تمام تعمیرکاران مجموعه دماسایت، روابط عمومی بسیار مناسبی دارند و به بهترین شکل ممکن با مشتریان برخورد می‌کنند.

تعمیر تاسیسات سردخانه

اقدامات مهمی که یک تعمیرکار تاسیسات سردخانه باید انجام دهد

تعمیر تاسیسات سردخانه یک کار بسیار تخصصی و پیچیده است و باید در مراحل مختلفی انجام شود. هرچند که برخی اقدامات اولیه به تعمیرکاران این سیستم‌های برودتی کمک می‌کند تا مشکل سیستم را در مدت‌زمانی بسیار سریع‌تر پیدا کنند. برای مثال بررسی دلیل یخ زدن اواپراتور سردخانه یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که هر تعمیرکار تاسیسات سردخانه باید آن را در بررسی‌های اولیه خود انجام دهد.

یکی دیگر از مهم‌ترین اقدامات تعمیرکاران سیستم‌های سردخانه، انجام سرویس‌های دوره‌ای سردخانه شما است. بسیاری از قطعات مهم سیستم تبرید سردخانه مانند اواپراتور و کمپرسور به بازدید و سرویس دوره‌ای منظم نیاز دارند که باید تحت نظر تعمیرکار مجرب و متخصص انجام شود. در ادامه با برخی از مهم‌ترین اقداماتی که یک تعمیرکار تاسیسات سردخانه باید انجام دهد، به‌صورت کامل آشنا می‌شویم.

انجام سرویس‌های دوره‌ای سردخانه

انجام سرویس دوره‌ای برای جلوگیری از خرابی زودهنگام اجزای تاسیسات سردخانه بسیار ضروری است. به همین خاطر این کار، یکی از اقدامات مهم تعمیرکاران سردخانه حرفه‌ای به‌شمار می‌آید. آن‌ها باید بتوانند انواع سیستم‌های سردخانه را به‌صورت مداوم و دوره‌ای سرویس کنند. در حین سرویس دوره‌ای باید به تمیزی فیلترها، گرفتگی لوله‌ها، میزان فشار روغن تاسیسات، سلامت درب سردخانه و … توجه شود. شما می‌توانید سرویس دوره‌ای تاسیسات سردخانه خود را به دست تعمیرکاران مجرب دماسایت بسپارید تا خیالتان از بابت انجام منظم این سرویس‌ها برای همیشه راحت باشد.

بررسی دلیل یخ زدن اواپراتور سردخانه

یکی دیگر از اقدامات مهم تعمیرکار تاسیسات سردخانه، بررسی دلیل یخ زدن اواپراتور این سیستم برودتی است. چرا که با یخ زدن اواپراتور، عملکرد سردخانه کاملا مختل می‌شود و ممکن ضرر زیادی به مواد داخل سردخانه وارد شود. یک تعمیرکار حرفه‌ای باید در مرحله اول، نشانه‌های منجمد شدن اواپراتور را بررسی کرده و در نهایت به سراغ دلایل بروز این مشکل برود.

از جمله دلایل یخ زدن اواپراتور سردخانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم عملکرد صحیح سنسور یا المنت دیفراست
  • خرابی سنسور دمای دیفراست
  • گرفتگی لوله‌های حاوی مبرد

بررسی خرابی درب سردخانه؛ از مهم‌ترین اقدامات تعمیرکار تاسیسات سردخانه

درب سردخانه را می‌توان یکی از ساده‌ترین و در عین حال مهم‌ترین اجزای این سیستم برودتی دانست. در بسیاری از موارد، دلیل اصلی افت دمای سردخانه، خرابی درب آن است. به همین خاطر یک تعمیرکار حرفه‌ای این تا‌سیسات، باید در اقدامات اولیه خود ابتدا خرابی درب سردخانه را بررسی کند. عموما درب سردخانه به علت ضربه دیدن می‌تواند دچار نشتی شود. همچنین در برخی موارد وجود مانعی می‌تواند باعث جلوگیری از بسته شدن کامل درب سردخانه شود.

تعمیرکاران تاسیسات سردخانه دماسایت

تعمیرکاران تاسیسات سردخانه دماسایت؛ متعهدترین تعمیرکاران

با وظایف و اقدامات یک تعمیرکار تاسیسات سردخانه آشنا شدیم. حال باید بگوییم که مجموعه دماسایت به‌عنوان یکی از برترین مجموعه‌های فعال در زمینه ارائه خدمات تعمیر و سرویس انواع سیستم‌های برودتی و حرارتی از جمله تاسیسات سردخانه، تنها از متعهدترین، متخصص‌ترین و مجرب‌ترین تعمیرکاران استفاده می‌کند. تمام تعمیرکاران سردخانه دماسایت باکیفیت‌ترین آموزش‌ها برای تعمیر سیستم سردخانه شما را یاد گرفته‌اند تا بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، خرابی این سیستم برودتی را رفع کنند.

بهترین تعمیرکار تاسیسات سردخانه را از دماسایت بخواهید

اگر به دنبال یک تعمیرکار تاسیسات سردخانه حرفه‌ای، متعهد و مجرب هستید، مجموعه دماسایت می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. ما در دماسایت تنها از تعمیرکاران متخصص استفاده می‌کنیم و همچنین در زمینه تعمیر و سرویس سیستم‌های برودتی و حرارتی بهترین هستیم. سرعت، کیفیت و پشتیبانی مجموعه ما از مشخصه‌های برتر ما هستند. درصورتی‌که سردخانه شما به تعمیر یا سرویس نیاز دارد، می‌توانید با کارشناسان دماسایت برای اعزام تعمیرکار حرفه‌ای به محل سردخانه خود، تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

قیمت داکت اسپلیت

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
فهرست