تعمیر پمپ آب موتورخانه | عیب‌یابی و راهکارهای رفع مشکل این قطعه مهم

 1. خانه
 2. مقاله ها
 3. تعمیرات موتورخانه
 4. تعمیر پمپ آب موتورخانه | عیب‌یابی و راهکارهای رفع مشکل این قطعه مهم

گام اول تعمیر پمپ آب موتورخانه؛ عیب‌یابی اصولی

یکی از مهم‌ترین اجزای تمام سیستم‌های موتورخانه، پمپ آب آن‌ها است. این قطعه آب گرم تولیدشده در موتورخانه را به قسمت‌های مختلف ساختمان پمپاژ می‌کند. به همین خاطر خرابی این قطعه می‌تواند به‌شدت عملکرد موتورخانه شما را تحت تاثیر قرار دهد. تعمیر پمپ آب موتو‌رخانه بسیار پیچیده است و به همین خاطر افراد باید با دلایل خرابی این قطعه و راهکارهای تعمیر آن آشنایی داشته باشند. برخی از خرابی‌های پمپ آب موتورخانه به‌راحتی تعمیر می‌شوند اما شما برای سرویس و نگهداری موتورخانه و برخی از مشکلات، مانند خرابی کوپلینگ‌ها باید از تعمیرکاران مجرب کمک بگیرید. در این مطلب از دماسایت با مراحل تعمیر پمپ موتورخانه آشنا می‌شویم.

شناخت اصلی‌ترین دلایل خرابی پمپ آب موتورخانه برای تعمیر آن

برای تعمیر پمپ آب موتورخانه، باید در ابتدا عیوب رایج این قطعه را بشناسید. شناخت دلایل اصلی خرابی این قطعه به شما کمک می‌کند تا عیب‌یابی پمپ آب را در زمان بسیار کوتاهی انجام دهید. اگر تشخیص دلیل خرابی پمپ آب برای شما دشوار است، می‌توانید از تعمیرکاران ما در دماسایت کمک بگیرید. تعمیرکاران ما تجربه‌ بسیار زیادی در زمینه عیب‌یابی و تعمیر پمپ آب موتورخانه دارند و می‌تواند تعمیر پمپ شما را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهند. با اصلی‌ترین دلایل خرابی پمپ آب موتورخانه آشنا می‌شویم.

سرویس پمپ آب موتورخانه

کاهش میزان آب‌دهی پمپ آب موتورخانه

یکی از رایج‌ترین و البته دردسرساز‌ترین مشکلات پمپ آب موتورخانه، کاهش میزان آب‌دهی آن است. بروز این مشکل دلایل زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به وجود هوا درون لوله‌ها، طولانی بودن خط لوله، کثیف شدن صافی پمپ و ارتفاع بسیار زیاد ساختمان اشاره کرد. هواگیری پمپ یک کار تخصصی است و شما باید آن را به تعمیرکاران متخصص بسپارید اما تمیزی صافی پمپ کار ساده‌ای است و می‌توانید آن را به‌تنهایی و بدون نیاز به کمک تعمیرکاران انجام دهید. همچنین اگر خطوط لوله شما طول بسیار زیادی دارند یا ارتفاع ساختمانتان از توان پمپاژ پمپ بیشتر است، می‌توانید از مشاوره یک تکنسین‌ مجرب برای تعویض پمپ موتورخانه خود استفاده کنید.

پمپ موتورخانه سروصدای غیر طبیعی ایجاد می‌کند

یکی دیگر از مشکلات بسیار رایجی که در تعمیر پمپ آب موتورخانه باید به آن توجه داشته باشید، تولید سروصدای غیر طبیعی توسط بمب است. به‌طور کلی پمپ‌ها از تجهیزات پرسروصدا هستند اما پمپ آب موتورخانه شما نباید سروصدای غیر طبیعی ایجاد کند.

از جمله دلایل ایجاد لرزش و سروصدای غیر طبیعی در پمپ آب موتورخانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تراز نبودن کوپلینگ‌ها در پمپ‌های زمینی
 • از بالانس خارج شدن پروانه پمپ به علت وجود تکه‌های درشت سنگ یا دیگر مواد زائد
 • یاتاقان پمپ خراب شده است
 • محور پمپ تاب برداشته است

همان‌طور که مشاهده کردید، دلایل بروز صدا و ارتعاش در پمپ آب موتورخانه بسیار گسترده هستند. از طرف دیگر تعمیر پمپ آب موتورخانه در صورت وجود ارتعاش یا شنیده شدن صدا، فرایندی بسیار تخصص دارد و شما حتما باید تعمیر آن را به یک تعمیرکار یا مرکز تعمیراتی حرفه‌ای و معتبر بسپارید.

محفظه آب‌بندی پمپ موتورخانه دارای نشتی است

کمی نشتی آب از محفظه آب‌بندی پمپ آب موتورخانه کاملا طبیعی است اما اگر میزان نشتی آب از این قسمت بیشتر از حد مجاز شود، شما باید به فکر تعمیر پمپ آب موتورخانه خود باشید. از جمله دلایل بروز این مشکل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب پکینگ پمپ آب موتورخانه به درستی انجام نشده است
 • وجود فاصله زیاد میان شفت و محفظه آب‌بندی
 • آب‌بند به درستی درون محفظه آب‌بندی قرار نگرفته است و از ورود آب جلوگیری می‌کند

پمپ آب موتورخانه قطع و وصل می‌شود

یکی دیگر از مشکلات بسیار دردسرساز پمپ آب موتورخانه، قطع و وصل شدن آب آن است. برای تعمیر این مشکل شما باید دبی خروجی پمپ آب موتورخانه خود را مطابق با مصرف ساختمانتان تنظیم کنید. از طرف دیگر کم باد شدن یا وجود سوراخ در منبع فشار و تیوب پمپ آب نیز می‌تواند باعث قطع و وصل شدن آب پمپ موتورخانه شود.

عیب یابی موتورخانه

کوپلینگ‌های پمپ آب موتورخانه خراب شده‌اند

از کوپلینگ برای انتقال حرکت دورانی الکتروموتور را به شافت پمپ منتقل می‌کند و باعث چرخش شفت و پروانه می‌شود. به همین خاطر کوپلینگ را می‌توان یکی از مهم‌ترین قطعات پمپ آب موتورخانه دانست که در صورت خرابی، می‌تواند عملکرد پمپ را به‌طور کلی مختل کند. شما می‌توانید تعمیر خرابی کوپلینگ پمپ آب موتورخانه خود را به تعمیرکاران مجرب و متخصص دماسایت بسپارید.

از جمله دلایل خرابی کوپلینگ‌های پمپ آب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم نصب صحیح اتصال انبساط
 • تنش بسیار زیادی از لوله‌ها به دهانه پمپ وارد می‌شود
 • تراز کوپلینگ به‌درستی انجام نشده است

عدم نیاز به تعمیر پمپ آب موتورخانه با سرویس منظم آن

اگر پمپ آب موتورخانه شما به‌صورت مداوم فعال است، شما باید به‌صورت مداوم و منظم، سرویس‌های دوره‌ای آن را انجام دهید. چرا که پمپ‌های آب موتورخانه مانند تمام پمپ‌های دیگر به سرویس دوره‌ای نیاز دارند. با انجام این سرویس‌ها، احتمال خرابی پمپ شما به‌شدت کاهش پیدا می‌کند و شما به پرداخت هزینه‌ سنگین برای تعمیر پمپ آب موتورخانه خود نیازی نخواهید داشت.

باید اشاره کرد که سرویس دوره‌ای پمپ آب موتورخانه باید توسط تعمیرکاران و سرویس‌کاران مجرب و متخصص انجام شود. شما می‌توانید از صفر تا صد سرویس دوره‌ای پمپ موتورخانه خود را به تعمیرکاران دماسایت بسپارید تا کارایی پمپ شما در آینده تضمین شود. تعمیرکاران ما به‌صورت دوره‌ای در محل شما برای سرویس پمپ آب حاضر می‌شوند تا شما به یادآوری برای حضور تعمیرکاران ما نیازی نخواهید داشت.

تعمیرات پمپ آب موتورخانه

سرویس و تعمیر پمپ آب موتورخانه خود را به دماسایت بسپارید

بدون عملکرد صحیح پمپ آب، موتورخانه عملکرد درستی نخواهد داشت و شما نمی‌توانید از آب گرم آن برای استحمام یا گرمایش ساختمان استفاده کنید. به همین خاطر در صورت خرابی پمپ آ‌ب موتو‌رخانه، شما باید به سرعت دنبال تعمیر آن باشید. مجموعه دماسایت یکی از حرفه‌ای‌ترین و باسابقه‌ترین مراکز تعمیراتی انواع سیستم‌های برودتی و حراراتی است. به همین خاطر شما می‌توانید تعمیر پمپ آب موتورخانه خود را به مرکز ما بسپارید. همچنین تعمیرکاران ما توانایی انجام سرویس‌های دوره‌ای پمپ شما را نیز دارند. برای دریافت خدمات تعمیرات یا سرویس پمپ آب موتورخانه، تنها کافی است با کارشناسان ما در دماسایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

قیمت داکت اسپلیت

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
فهرست