تعمیر چیلر غرب تهران |‌ تعمیر تخصصی با بهترین قیمت در کمترین زمان

  1. خانه
  2. مقاله ها
  3. تعمیرات چیلر
  4. تعمیر چیلر غرب تهران |‌ تعمیر تخصصی با بهترین قیمت در کمترین زمان

مرکز تعمیر چیلر غرب تهران با خدماتی گسترده

تعمیر چیلر غرب تهران | چیلرها یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات تاسیساتی هستند که در بسیاری از ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر شما هم از این سیستم استفاده می‌کنید و در غرب تهران هستید، قطعا به بهترین مرکز تعمیر چیلر غرب تهران نیاز دارید؛ زیرا نگهداری و تعمیرات چنین سیستمی با حساسیت بسیاری همراه است. به همین دلیل تا انتها همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد مشکلات رایج و تعمیر چیلرها به دست بیاورید.

چرا تعمیر چیلر باید با حساسیت بیشتری انجام شود؟

به طور کلی چیلرها از چندین قطعه مهم مانند کمپرسور، کندانسور، اواپرتور، مخزن نگهدارنده، پمپ، هواساز، ژنراتور، سنسورهای متنوع و… تشکیل شده که از قیمت قابل توجهی برخوردار هستند. به همین دلیل در صورتی که این قطعات به غلط بررسی یا دستکاری شوند، هزینه بالایی را روی دوش مصرف کننده می‌گذارند. به همین دلیل باید از یک مرکز تعمیر غرب تهران کمک گرفت که در کار خود ماهر بوده و به شیوه اصولی این سیستم را سرویس یا تعمیر می‌کند.

تعمیر چیلر غرب تهرانانواع چیلر

در چیلرها عملکرد کلی روی چرخش ماده مبرد در فازهای مختلف سیستم متمرکز شده است. این ماده مبرد با کمک علم ترمودینامیک انتخاب شده و با انتقال حرارت در قسمت‌های مختلف باعث سرمایش محیط می‌شود. از نظر نحوه گردش نیز چیلرها به دو دسته تراکمی و جذبی به دو دسته مختلف تقسیم می‌شوند که هر کدام به تنهایی دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود هستند.

‌چیلرهای تراکمی

چیلرهای تراکمی به خاطر متراکم شدن مبرد در کمپرسور و انتقال آن به کندانسور با چنین نامی شناخته می‌شوند. طی این فرایند گاز مبرد تبدیل به مایع شده و وارد اواپراتور می‌شود که فشار نسبتا کمتری دارد. کاهش فشار نیز شرایط مناسب تبخیر مایع مبرد را رقم می‌زند و حرارت تبخیر را از قسمت خنک کننده می‌گیرد. ناگفته نماند که چیلرهای تراکمی به دو دسته هوا خنک و آب خنک تقسیم می‌شوند.

چیلرهای جذبی

در چیلرهای جذبی پمپ، مولد حرارتی و جذب کننده جایگزین کمپرسور شده است. به همین دلیل مراکز تعمیر چیلر غرب تهران برای تعمیرات آن‌ها با قطعات بیشتری درگیر می‌شوند. همچنین مایع مبرد موجود در این سیستم لیتیوم بروماید بوده و طی فرایندی خاص بخار آب را جذب می‌کند.

عیب یابی چیلر غرب تهرانایرادات رایجی که در چیلرها به وجود می‌آیند

افرادی که به دنبال بهترین مرکز تعمیر چیلر غرب تهران هستند، با مشکلات رایجی دست و پنجه نرم می‌کنند. مشکلاتی که به خاطر دلایل مختلف در سیستم پدیدار شده و فقط با روش‌های اصولی تعمیر می‌شوند. اگر شما هم مشکلی با چیلر خود دارید، بهتر است بیشتر با دلایل ایجاد آن آشنا شوید.

سرد نکردن محیط در چیلرهای جذبی

یکی از اصلی‌ترین ایراداتی که نیاز به تعمیر چیلر را به وجود می‌آورد، سرد نکردن محیط است. باید بدانید که این ایراد ریشه‌های متنوعی مانند خرابی شیر کنترل بخار، شیر انبساط، سیستم آب خنک کن، مبدل حرارتی سیکل مبرد یا جاذب دارد. به همین دلیل در صورت چنین مشکلی باید از بهترین مرکز تعمیر چیلر غرب تهران کمک گرفت.

عملکرد نادرست در حالت گرمایش

اگر چیلرهای تراکمی عملکرد نامناسبی در حالت گرمایش نشان می‌دهند، باید عوامل متنوعی مورد بررسی قرار بگیرند. اولین مشکل کم بودن شارژ چیلر است که به خاطر عدم سرویس سیستم رخ می‌دهد. همچنین خرابی الکتروموتور سیستم می‌تواند چنین مشکلی را پدید بیاورد.

کاهش یا افزایش فشار کندانسور

تغییر در فشار کندانسور چیلرهای تراکمی جزو مشکلات نسبتا پیچیده بوده و نیازمند تکنسین متخصص است. برای مثال در برخی موارد کندانسور نسبت به بار کاری ضعیف‌تر است و فشار سیستم را افزایش می‌دهد. همچنین کاهش فشار مکش یا بار اواپراتور باعث کمتر شدن فشار کندانسور خواهد شد.

دیده شدن حباب در شیشه جانبی (ساید گلس-Side Glass)

در صورتی که حباب در شیشه‌های جانبی چیلر تراکمی دیده شوند، باید دلایلی مانند کاهش فشار کندانسور، خرابی شیر برقی، شیره تنظیم فشار یا شیر تغذیه رسیور را بررسی کنید. البته که بررسی چنین عواملی نیازمند افراد متخصص در تعمیر چیلر غرب تهران است.

روشن نشدن و افزایش صدای کمپرسور

اولین عامل مخربی که در روشن نشدن کمپرسور وجود دارد، خرابی فیوز است. البته محافظ حرارتی کمپرسور چیلرهای تراکمی یا خرابی کنتاکت این مشکل را به همراه دارد. در صورت افزایش صدای کمپرسور نیز باید وضعیت روغن سیستم و یاتاقان‌ها مورد بررسی قرار بگیرد. ناگفته نماند که شارژ زیاد گاز مبرد صدای کمپرسور را افزایش داده و احتمال خرابی را بیشتر می‌کند.

کاهش سرمایش چیلرهای تراکمی

در صورتی که کاهش راندمان سرمایش در چیلرهای تراکمی دیده شد، در قدم اول باید الکتروموتور مورد بررسی قرار بگیرد. همچنین سرویس کندانسور می‌تواند این مشکل را از بین ببرد. البته کم شدن گاز مبرد، افزایش دمای محیط در تابستان‌های سخت یا گرفتگی مسیر گاز این مشکل را رقم می‌زند.

حل مشکل یخ زدن اواپراتور در مرکز تعمیر چیلر غرب تهران

به طور کلی در چیلرها یک سیستم ضد یخ طراحی شده که جلوی یخ زدن اواپراتور را می‌گیرد. اگر این سیستم یا قطعاتی مانند دتکتور یا فلوسوییچ خراب شوند، اواپراتور یخ می‌زند. البته که بهترین مرکز تعمیر چیلر غرب تهران این مشکل را به راحتی از بین می‌برد.

نمایش ارورهای مختلف

سیستم‌های الکترونیکی که در چیلرها طراحی شده با نمایش کد ارورهای مختلف (E1, E2, E3,…) مشکلات گوناگون را اعلام می‌کنند. بهتر است که در صورت مشاهده این ارورها با تعمیرکاران مجرب تماس بگیرید تا مشکل را به صورت اصولی رفع کنند.

سرویس چیلر غرب تهرانچگونه می‌توان با مرکز تعمیر چیلر غرب تهران جلوی خرابی‌های چیلر را گرفت؟

اگر غرب تهران ساکن هستید و نمی‌خواهید هزینه چندانی بابت تعمیر چیلر بپردازید، بهتر است که برای سرویس این سیستم تاسیساتی وقت بیشتری در نظر بگیرید. با انجام این کار احتمال خرابی به حداقل رسیده و جلوی هزینه‌های سنگین تعمیرات گرفته می‌شود. البته که با انتخاب یک مرکز حرفه‌ای تعمیر چیلر غرب تهران می‌توانید با هزینه‌ای ناچیز سیستم را سرویس کنید.

با بهترین مرکز تعمیر چیلر غرب تهران فقط چند دقیقه فاصله دارید!

دما سایت با در اختیار داشتن بهترین تیم تعمیرکاران کامل‌ترین خدمات تعمیر چیلر را در غرب تهران ارائه می‌کند. کافیست با ما تماس بگیرید تا متخصصین تعمیر و سرویس انواع چیلر جذبی یا تراکمی در زمانی کوتاه به شما کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

قیمت داکت اسپلیت

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
فهرست