لیزرها از کاربردی‌ترین تجهیزات در صنایع مختلف هستند و به همین خاطر به‌صورت مداوم از آن‌ها استفاده می‌شود. به‌طور کلی تمام دستگاه‌های لیزر در هنگام فعالیت حرارت زیادی تولید می‌کنند و به همین خاطر در برخی از آن‌ها یک چیلر برای خنک‌کاری تنوره و تیوب لیزر استفاده می‌شود. در صورت خرابی چیلر لیزر، باید به‌سرعت آن را تعمیر کنید. چرا که در این صورت ممکن است عملکرد لیزر شما مختل شود و یا حتی کاملا از کار بیفتد. خدمات سرویس و تعمیر چیلر در تهران یک کار بسیار تخصصی است و باید توسط تعمیرکاران مجرب انجام شود. در این مطلب از دماسایت، با اقدامات لازم برای تعمیر چیلر لیزر آشنا می‌شویم.

برای تعمیر چیلر لیزر باید چه اقداماتی انجام داد؟

همان‌طور که اشاره شد، تعمیر چیلر لیزر یک فرایند بسیار پیچیده و تخصصی است. اما شما با برخی اقدامات می‌توانید چیلر دستگاه لیزر خود را عیب‌یابی و به‌صورت موقتی تعمیر کنید. هرچند که برخی از این اقدامات مانند رفع ارورهای چیلر یا بررسی سطح گاز آن باید توسط تعمیرکاران مجرب انجام شود. در این صورت شما می‌توانید از تعمیرکاران مجرب و متخصص مجموعه دماسایت برای تعمیر چیلر دستگاه لیزر خود کمک بگیرید. در ادامه با اقداماتی که برای تعمیر این وسیله باید انجام شود، به‌صورت مفصل آشنا می‌شویم.

تعمیر چیلر لیزر

تمیزی هیت سینک‌های چیلر لیزر را بررسی کنید

هیت سینک یکی از قطعات مهم درون چیلرهای دستگاه لیزر است که وظیفه انتقال حرارت را برعهده دارد. چیلر با دمیدن جریان هوای خنک درون این قطعه، دمای دستگاه لیزر را به‌صورت غیر مستقیم کاهش می‌دهد. به مرور زمان و با جریان یافتن هوا درون هیت سینک‌ها، ممکن است این قطعات کثیف شوند و گردوغبار روی آن‌ها بنشیند. به همین خاطر شما برای تعمیر چیلر لیزر خود در ابتدا باید تمیزی هیت سینک‌های آن را بررسی کنید. استفاده از دستگاه باد برای تمیز کردن هیت سینک‌ها یک گزینه مناسب است. چرا که با استفاده از این دستگاه می‌توان در سریع‌ترین زمان ممکن هیت سینک‌ها را از گردوغبار تمیز کرد.

سطح آب چیلر باید استاندارد باشد

همان‌طور که می‌دانید، برخی از چیلرها با استفاده از آب، فرایند خنک‌کاری دستگاه‌های لیزر را انجام می‌دهند. در برخی موارد، سطح آب چیلرها کاهش پیدا می‌کند و به همین خاطر این سیستم‌ها نمی‌توانند به‌خوبی خنک‌کاری دستگاه‌های لیزر را انجام دهند. یکی از اقدامات اولیه برای تعمیر چیلر لیزر، بررسی سطح آب چیلر است. سطح آب این وسیله باید استاندارد باشد. اگر برای بررسی میزان سطح آب چیلر لیزر خود به مشکل برخوردید، می‌توانید از تعمیرکاران دماسایت کمک بگیرید.

بررسی سلامت کابل‌های برق چیلر لیزر

یکی از دلایل اصلی خرابی چیلر دستگاه لیزر، پارگی یا اتصالی کابل برق آن است. اصلی‌ترین دلیل بروز این مشکل، جابه‌جایی مداوم دستگاه‌های لیزر است. به همین خاطر شما برای تعمیر چیلر لیزر، باید از سلامت عملکرد کابل‌های برق این وسیله مطمئن شوید. برای این کار تنها کافی است تا از نظر ظاهری این کابل‌ها را بررسی کنید تا هیچ‌گونه پارگی یا تاخوردگی نداشته باشند. در صورت مشاهده هرگونه نشتی جریان برق، حتما از تعمیرکاران متخصص برای تعمیر یا تعویض این کابل‌ها کمک بگیرید.

مکان نگهداری چیلر لیزر را تغییر دهید

دستگاه‌های لیزر حرارت بسیار زیادی تولید می‌کنند و  به همین خاطر باید در مکان‌هایی نگهداری شوند که جریان دائمی هوای تازه در آن‌ها وجود داشته باشد. در برخی موارد چیلر لیزر شما خراب نیست و تنها به علت عدم وجود هوای کافی، نمی‌تواند کار خنک‌کاری لیزر را به‌خوبی انجام دهد. اگر دستگاه لیزر شما در محیطی بسته قرار دارد، پیشنهاد می‌شود آن را به یک مکان بزرگ‌تر منتقل کنید تا چیلر به هوای آزاد برای خنک‌کاری دستگاه لیزر دسترسی داشته باشد.

تعمیر چیلر لیزر

باید اشاره کرد که اگر با وجود جابه‌جایی دستگاه، چیلر شما همچنان نمی‌تواند کار خنک‌کاری دستگاه لیزر را انجام دهند، احتمالا چیلر خراب شده است و باید تعمیر شود. با توجه به مشخص نبودن دلیل خرابی چیلر، برای تعمیر آن باید از یک تعمیرکار متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

ارورهای چیلر لیزر را بررسی کنید

برخی از دستگاه‌های لیزر از قابلیتی برخوردار هستند که شما می‌توانید در نمایشگر آن‌ها ارورهای چیلر دستگاه را مشاهده کنید. اگر دستگاه لیزر شما از این نوع است، پیشنهاد می‌شود برای تعمیر چیلر لیزر، در ابتدا ارورهای مرتبط با آن را در نمایشگر دستگاه بررسی کنید. عموما با یک راه‌اندازی مجدد، بسیاری از ارورها پاک می‌شوند اما درصورتی‌که بعد از راه‌اندازی مجدد، همچنان برخی ارورها دوباره ظاهر شدند، باید از یک تعمیرکار متخصص برای تعمیر چیلر لیزر خود کمک بگیرید. چرا که برای عیب‌یابی دقیق، به دستگاه مخصوص و آشنایی با کدها و ارورهای دستگاه لیزر نیاز دارید.

بررسی سطح گاز چیلر لیزر

برخی از چیلرهای دستگاه لیزر با استفاده از گاز مبرد کار خنک‌کاری تنوره لیزرها را انجام می‌دهند. به همین خاطر شما برای تعمیر این نوع چیلرها باید در ابتدا سطح گاز آن‌ها را بررسی کنید. چرا که افت سطح گاز مبرد چیلر لیزر می‌تواند عملکرد آن را به طور کلی مختل کند. بررسی سطح گاز این وسیله کمی دشوار است و به همین خاطر شما می‌توانید با بررسی برخی نشانه‌ها، سطح گاز چیلر خود را بررسی کنید.

از جمله نشانه‌های افت سطح گاز چیلر لیزر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زمان زیادی از شارژ گاز چیلر می‌گذرد
  • موتور چیلر با سروصدای زیادی کار می‌کند
  • موتور چیلر روشن نمی‌شود
  • باد چیلر لیزر خنک نیست
  • دمای دستگاه لیزر با وجود فعالیت چیلر بالا می‌رود

سرویس چیلر لیزر

مدت زمان استفاده از دستگاه لیزر را کاهش دهید

استفاده از برخی راهکارها به شما کمک می‌کند تا از بروز مشکل و تعمیر چیلر لیزر جلوگیری کنید. برای مثال اگر شما از دستگاه لیزرتان به‌صورت مداوم استفاده می‌کنید، چیلر دستگاه ممکن است توانایی خنک‌کاری مداوم دستگاه لیزر را نداشته باشد. در این صورت پیشنهاد می‌شود مدت زمان استفاده از دستگاه لیزر را کاهش دهید. چرا که افزایش دمای داخلی این دستگاه می‌تواند به‌شدت به آن آسیب بزند و تیوب آن را از بین ببرد.

دماسایت؛ بهترین مرکز ارائه‌دهنده خدمات تعمیر چیلر لیزر

تعمیر چیلر لیزر یک کار بسیار تخصصی است و تنها برخی از تعمیرکاران، از تجربه و تخصص لازم برای تعمیر این وسیله برخوردار هستند. تعمیرکاران مجموعه دماسایت به‌عنوان یکی از برترین مراکز تعمیرات انواع دستگاه‌های برودتی و حرارتی، تخصص بالایی در زمینه تعمیر انواع چیلرهای دستگاه‌های لیزر دارند. شما می‌توانید با خیال راحت تعمیر چیلرهای دستگاه لیزر خود را به تعمیرکاران مجموعه ما بسپارید. برای این کار تنهای کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکاران به محل شما اعزام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

قیمت داکت اسپلیت

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
فهرست