تعمیر کمپرسور کولر گازی چه زمانی ضرورت دارد + معرفی خدمات مجموعه دما سایت

 1. خانه
 2. مقاله ها
 3. تعمیرات کولر گازی
 4. تعمیر کمپرسور کولر گازی چه زمانی ضرورت دارد + معرفی خدمات مجموعه دما سایت

کولر گازی؛  نجات‌بخش فصول گرم سال

کولر گازی یکی از دستگاه‌های سرمایشی است که به خاطر قدرت خنک‌کنندگی بالای خود محبوبیت خاصی پیدا کرده است. گاهی این وسیله سرمایشی نیز دچار مشکلاتی می‌شود. تجربه خرابی کولر در فصل‌های گرم سال یکی از آزاردهنده‌ترین تجربه‌های ممکن است. در چنین موقعیتی اولین کاری که باید انجام داد، اقدام به تعمیر کولر گازی این وسیله سرمایشی است. یکی از قطعات بسیار مهم در این دستگاه، کمپرسور است که گاهی دچار ایرادهایی می‌شود. در این مطلب همراه ما باشید تا با علل خرابی و نیاز به تعمیر کمپرسور کولر گازی بیشتر آشنا شویم.

تعمیر کمپرسور کولرگازیکمپرسور چه نقشی در کولر گازی دارد

کمپرسور قلب تپنده کولر گازی است. بدون وجود کمپرسور، هیچ جزئی از کولر گازی به درستی کار نخواهد کرد. وظیفه کمپرسور این است که گاز سردکننده یا همان مُبرَد را با فشار در لوله‌ها پخش کند. گاز پخش شده با گردش در سیستم و گذر از کندانسور، درایر و اواپراتور باعث خنک شدن محیط شما می‌شود. این فرآیند بارها و بارها تکرار می‌شود.

در نتیجه مشخص است که اگر کمپرسور به درستی کار نکند، کل فرآیند سرمایش محیط با اخلال مواجه می‌شود. در چنین مواقعی شما نیاز به تعمیر کمپرسور کولر گازی پیدا می‌کنید و باید با تماس با متخصصین این کار، زودتر کولر گازی خود را تعمیر کنید.

چه زمانی کمپرسور کولر گازی به تعمیر نیاز دارد

همانطور که گفتیم کمپرسور، نوعی موتور الکترومکانیکی و قلب کولر گازی شما است. در نتیجه اگر در کار آن ایرادی پیش بیاید، سریعا متوجه خواهید شد. نشانه‌های مختلفی در کولر شما وجود دارند که نشان می‌دهند احتمالا به خدمات تعمیر کمپرسور کولر گازی نیاز دارید.

بعضی از نشانه‌های خرابی کمپرسور کولر گازی در ادامه می‌آید. توجه داشته باشید که در صورت مواجهه با این نشانه‌ها، باید هر چه سریع‌تر به تکنسین‌های متخصص در امر تعمیرات کولر گازی مراجعه کنید. این نشانه‌ها عبارت هستند از:

 • روشن نشدن کمپرسور کولر گازی
 • تولید باد گرم توسط کولر گازی
 • پریدن مداوم فیوز کولر گازی
 • لرزش عجیب یونیت بیرونی کولر گازی
 • افزایش ناگهانی هزینه برق مصرفی

سرویس کولرگازی و کمپرسور آنعلل خرابی کمپرسور کولر گازی

ممکن است این سوال پیش بیاید که به چه دلیل کمپرسور کولر گازی ما خراب می‌شود؟ می‌توان گفت خرابی کمپرسور کولر گازی دلایل متنوعی دارد. گاهی یکی از این دلایل به تنهایی باعث بروز مشکلات و نیاز به تعمیر کمپرسور کولر گازی شده و گاهی چند دلیل کنار هم جمع می‌شوند. در هر کدام از این شرایط، بهتر است برای حل مشکل کولر گازی خود به متخصص مربوطه مراجعه کنید. بعضی از دلایل خراب شدن کمپرسور کولر گازی را در ادامه می‌خوانید.

نصب نامناسب کولر گازی

در هنگام نصب کولر گازی باید به نکات متعددی توجه کرد. یکی از این نکات اجرای کامل و صحیح مراحل نصب است. اگر مراحل نصب به درستی انجام نشوند، ممکن است بعدا در کار کولر اخلال ایجاد شده و از جمله موتور آن با مشکل مواجه شود. نکته بعدی اما این است که باید کولر گازی را به دور از گرد و غبار و همچنین نور خورشید نصب کنید. وجود گرد و غبار در محیط می‌تواند موجب آسیب رسیدن به کمپرسور کولر شما شود.

سوختن خازن کولر گازی

به منظور استارت به کار کمپرسور کولر گازی، یک خازن بر روی آن نصب شده است. اگر به هر دلیلی، خازن کولر گازی از کار بیفتد، ادامه کار کمپرسور با مشکل مواجه می‌شود. در حقیقت در چنین شرایطی، کمپرسور روشن نشده و در نتیجه عملا از مدار خارج می‌شود.

نوسانات برق شهری

همانطور که می‌دانید، نوسانات برق شهری، دشمن وسایل برقی است. به خصوص در سال‌های اخیر که با قطعی‌های متعدد برق مواجه بوده‌ایم، بسیاری از وسایل برقی به این دلیل آسیب دیده‌اند. کولر گازی نیز شامل این قاعده می‌شود. ممکن است به دلیل نوسانات برق، دستگاه شما آسیب دیده و حالا نیاز به تعمیر کمپرسور کولر گازی داشته باشید.

 روغن‌کاری نادرست

وجود روغن کافی و باکیفیت برای ادامه فعالیت کولر گازی بسیار بااهمیت است. اگر روغن از کمپرسور کولر گازی شما نشت کرده و یا از روغن بی‌کیفیت استفاده کرده باشید، کمپرسور گیرپاژ کرده و به اصطلاح قفل می‌کند. با توجه به اینکه کمپرسور قلب کولر گازی شما است، قفل کردن آن موجب از کار افتادن کل دستگاه می‌شود.

نشت گاز کولر

به دلایل مختلفی ممکن است گاز از لوله‌ها و اتصالات کولر گازی شما نشت کند. این دلایل هر چه باشد، نتیجه آن وارد شدن فشار زیاد به کولر گازی شما است. در حقیقت اگر میزان گازی که در مدارهای کولر شما جریان دارد کم شده باشد، کمپرسور تلاش زیادی خواهد کرد تا همان میزان گردش قبلی گاز را اما این بار با مقدار کمتری گاز انجام دهد. نتیجه این امر داغ شدن و یا حتی سوختن کمپرسور کولر گازی است. در نتیجه چک کردن مرتب شارژ گاز کولر گازی ممکن است شما را از تعمیر کمپرسور کولر گازی بی‌نیاز کند.

عیب یابی کمپرسور کولر گازیطرز عیب‌یابی کمپرسور کولر گازی

عیب‌یابی کولر گازی، کاری تخصصی است که هر کسی از پس آن برنمی‌آید. در صورت عیب‌یابی نادرست، ممکن است هزینه‌ای بی‌دلیل به فردی که کولر او خراب شده تحمیل شود. همچنین ممکن است بر اثر عیب‌یابی نادرست، تعمیر کمپرسور کولر گازی به خوبی انجام نشود و ایراد اصلی به قوت خود باقی بماند.

روش‌های مختلفی برای عیب‌یابی کمپرسور کولر گازی وجود دارد. اصلی‌ترین روش‌ها این موارد هستند:

 • تست صدا
 • تست سیم‌پیچ
 • تست فشار کمپرسور

روش‌های تعمیر کمپرسور کولر گازی

روش‌های تعمیر کمپرسور کولر گازی تا حد زیادی بستگی به این دارد که کمپرسور شما به چه دلیلی ایراد پیدا کرده است. اگر کمپرسور کولر گازی شما به طور کامل آسیب دیده باشد، می‌بایست آن را تعویض کنید. با این حال تا حد ممکن باید سعی کنید که تعویض کمپرسور آخرین گزینه‌ای باشد که به سراغ آن می‌روید. اگر تنها یکی از قطعات برای مثال خازن آسیب دیده باشد و یا نیاز به تعویض روغن باشد، تعمیر کمپرسور کولر گازی گزینه به‌صرفه‌تری است.

چطور تابستان‌های گرم را بدون مشکل با کولر گازی سر کنیم

کولر گازی به خصوص در مناطق گرمسیر، می‌تواند گذر از فصل گرم سال را به تجربه‌ای مطلوب تبدیل کند. برعکس، خراب شدن کولر گازی در روزهای گرم سال باعث می‌شود تجربه‌ای آزاردهنده داشته باشیم. کمپرسور کولر گازی یکی از قطعات حیاتی برای ادامه عملکرد این وسیله سرمایشی است. برای اینکه تعمیر کمپرسور کولر گازی شما به خوبی پیش رود، نیاز به استفاده از خدمات متخصصین ماهر و باتجربه دارید. مجموعه دما سایت آماده خدمت‌رسانی لازم در این زمینه است. این مجموعه با استفاده از دانش روز و مهارت بالای تعمیرکاران خود، می‌تواند در اسرع وقت و با قیمتی مناسب، کمپرسور کولر گازی هموطنان ساکن تهران را عیب‌یابی و تعمیر کند. برای آشنایی با دیگر خدمات مجموعه ما و تماس با دماسایت می‌توانید به دیگر بخش‌های سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

قیمت داکت اسپلیت

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
فهرست