شارژ گاز آب سردکن | نکات مهم در رابطه با شارژ کردن گاز مبرد این دستگاه

  1. خانه
  2. مقاله ها
  3. تعمیرات آبسردکن
  4. شارژ گاز آب سردکن | نکات مهم در رابطه با شارژ کردن گاز مبرد این دستگاه

شارژ گاز آب سردکن برای کارکرد بهتر دستگاه

شارژ گاز آب سردکن | آب سردکن‌ها معمولا در مطب‌ها، بانک‌ها، آرایشگاه‌ها و مکان‌های عمومی پر رفت آمد نصب می‌شوند. در آب سردکن‌ها، مانند یخچال‌ها از گاز فریون استفاده شده است. ساعت کار استفاده از این دستگاه تاثیر مستقیمی بر سرویس کردن و هزینه نگهداری از آن دارد. بنابراین لازم است که این دستگاه را سالیانه و دوره‌ای سرویس کرد تا از بروز مشکلات جدی‌ جلوگیری کرد. یکی از موارد مراقبتی و نگهداری مربوط به نگهداری از این دستگاه‌‌ها، شارژ گاز آن‌ها است. برای آشنایی با روش شارژ گاز آب سردکن و تعمیر و نگهداری آبسردکن ، این مطلب را از دست ندهید.

شارژ گاز آب سردکنانواع آب سردکن

با شناختن انواع آب سردکن می‌توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. آب سردکن‌ها به 3 نوع تقسیم می‌شوند؛ آب سردکن‌های دومنظوره، آب سردکن‌های مخزن‌دار (مجهز به شناور) و آب سردکن‌های آنی (بدون مخزن). در حال حاضر از بین دستگاه‌های گفته شده بیشتر از آب سردکن دو منظوره استفاده می‌شود و خود این دستگاه مدل‌های مختلفی دارد:

  • آب سردکن ایستاده آب شهری
  • رومیزی معمولی و دیجیتال
  • ایستاده معمولی و دیجیتال
  • ایستاده یخچال‌دار معمولی و دیجیتال

دلایل عملکرد نادرست آب سردکن

معمولا آب سردکن‌ها به یکی از این دلایل دچار مشکل می‌شوند؛ عدم شارژ گاز آب سردکن، خرابی در کمپرسور، مشکلات برقی، وجود رسوب در لوله موئی و کثیفی فیلتر. بهتر است تعمیر آب سردکن را به متخصصین و تعمیرکاران نمایندگی‌ها و مراکز معتبر بسپارید. استفاده از تعمیرکار نامناسب خسارات جبران ناپذیری را به دنبال دارد. بعد از تعمیر، 24 ساعت آب سردکن تست می‌شود تا بتوان از صحت سالم بودن دستگاه مطمئن شد.

 نکات مهم شارژ کردن گاز آب سردکن

قبل از شارژ گاز آب سردکن نوع مبرد را از روی پلاک دستگاه خوانده و بر اساس آن گاز را انتخاب کنید. در حال حاضر بیشتر از گاز R134a برای شارژ دستگاه استفاده می‌شود، زیرا با محیط‌زیست سازگار‌تر است و آسیب کم‌تری وارد می‌کند. در گذشته گاز R12 بیشتر استفاده می‌شد اما به دلیل آسیب به لایه ازون آن را کنار گذاشتند. همین‌طور هر شش ماه یکبار گاز آب سردکن باید شارژ و بررسی شود.

 دقت کنید بعد از شارژ کردن گاز آب سردکن وکیوم کردن دستگاه را فراموش نکنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که قیمت شارژ گاز به مقدار آن و نوع گاز استفاده شده بستگی دارد. شارژ گاز آب سردکن باید کم‌کم و با حوصله انجام شود و از باز کردن ناگهانی کپسول خودداری کنید تا خسارت‌های جبران ناپذیری پیش نیاید.

سرویس آبسردکنشارژ گاز آب سردکن پس از تعمیرکمپرسور

پس از تعمیر کمپرسور لازم است نسبت به شارژ گاز آب سردکن اقدام کنید. قبل از تعمیر کمپرسور باید رله کمپرسور و اورلود کمپرسور آب سرد کن را بررسی و بعد از این دوقطعه، به برق دستگاه هم نگاهی بیاندازید و سپس اقدام به تعویض و یا تعمیر کمپرسور نمود. برای تعمیر این قطعه سرویس‌کار آب سردکن باید گاز را تخلیه کرده تا به وسیله دستگاه جوش بتواند کمپرسور را از دستگاه خارج کند.

 سرویس‌کار بعد از خروج کمپرسور قدیمی و قبل از نصب نوع دیگر، باید از سالم بودن قطعه جدید مطمئن باشد، پس آن را تست کرده و سپس نصب می‌کند. پس از انجام همه موارد گفته شده، سرویس‌کار در مرحله آخر نسبت به شارژ کردن گاز آب سردکن اقدام خواهد کرد. همچنین بعد از تعویض کمپرسور و شارژ گاز آب سردکن، فیلتر درایر هم باید تعویض شود زیرا اگر کثیف باشد باعث بروز اختلال در دستگاه می‌شود.

نشت گاز آب سردکن

برای سنجش میزان فشار گاز باید از فشارسنج استفاده کرد. برای این کار خودتان هم می‌توانید نشتی را چک کنید، اما به دلیل مسمومیت ناشی از گاز حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید. ابتدا با مواد شوینده و آب، کف درست کنید (بهتر است از صابون برای این کار استفاده کنید) و آن ‌را به نقاطی چون لوله‌های کندانسور، کمپرسور و نقاط مشخص شده بمالید تا نشتی را پیدا کنید. پس از این کار و مطمئن شدن از نشتی گاز آب سردکن حتما با سرویس‌کار تماس بگیرید و خودتان اقدام به شارژ نکنید.

دلایل خالی شدن گاز آب سردکن

عواملی مانند؛ ضربه دیدن و شکستگی در استفاده ناصحیح یا حمل نادرست دستگاه، تعمیر اشتباه توسط افراد غیر حرفه‌ای، کهنه شدن و پوسیدن لوله‌های کندانسور، استفاده از آب سردکن‌های غیر استانداردی که به خوبی مونتاژ شده باشند از دلایل خالی شدن گاز آب سردکن هستند. همچنین از دلایل دیگر خالی شدن گاز آب سردکن می‌توان به از بین رفتن کندانسور و کمپرسور به مرور زمان ، انجام ندادن به موقع سرویس دستگاه و قرار گرفتن لوله‌ها و نقاط مهر موم شده دستگاه در کنار مواد شیمیایی خطرناک مثل مواد اسید اشاره کرد.

چطور از خالی شدن گاز آب سردکن جلوگیری کنیم

از شستن دستگاه با مواد شیمیایی خودداری کرده و از دستگاه‌های دارای ضمانت نامه استفاده کنید و همین‌طور در حمل و جابه جایی آب سردکن دقت لازم را داشته باشید. بعد از موارد اخیر در صورت نشتی گاز آب سردکن، محل آن را پیدا کرده از دستگاه استفاده نکنید، سپس آن‌را از برق بکشید و با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید. محل نشتی باید توسط تعمیر کار به خوبی مهرموم شود تا در آینده دوباره با چنین مشکلی مواجه نشوید. بعد از رفع مشکل نشتی گاز دستگاه، شارژ گاز آب سرد کن باید توسط تعمیرکار انجام شود و پس از آن فرد تعمیرکار باید نوع گاز مصرفی را روی کمپرسور دستگاه مشخص کند.

مراقبت و نگهداری از آب سردکنمراقبت و نگهداری از آب سردکن

دستگاه را در جای مناسب قرار دهید تا تهویه به درستی انجام شود، هر شش هفته یک‌بار مخزن آبسردکن را تمیز کرده و هر شش ماه یک‌بار دستگاه را سرویس کنید. همچنین اجازه ندهید گرد و غبار و آلودگی‌ها روی لوله کندانسور بنشینند، فیلتر نیز هر چند وقت یک‌بار باید توسط سرویس‌کار مجرب تعویض گردد. شارژ گاز آب سردکن را به افراد متخصص بسپارید و آن ‌را همیشه بررسی کنید تا از عدم نشتی آن مطمئن شوید.

شارژ گاز آب سرد کن توسط دما سایت

برای شارژ کردن گاز آب سردکن حتما باید از تکنسنین‌های حرفه‌ای کمک گرفت تا به سایر قطعات دستگاه صدمه‌ای وارد نشود و هزینه هنگفتی برای مشتری در پی نداشته باشد. ما در مجموعه دما سایت با برخورداری از نیروهای حرفه‌ای و متخصص در زمینه شارژ گاز آب سردکن و تعمیر دستگاه، بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می‌دهیم. اگر گاز آبسردکن شما به شارژ نیاز دارد، کافی است با کارشناسان ما برای ارسال بهترین تکنسین‌ها به محل شما، تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

قیمت داکت اسپلیت

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
فهرست