عیب یابی پکیج ایران رادیاتور| پکیج شما قلب خانه شما است، بنابراین مهم است که آن را تا زمانی که ممکن است کارآمد نگه دارید. آیا پکیج خانه شما صدای ارتعاشی تولید می کند؟ یا با آن مشکل دارید؟ ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا مشکل پکیج ایران رادیاتور شما را تشخیص دهیم، عیب یابی پکیج ایران رادیاتور را انجام دهیم و سیستم گرمایش مرکزی شما را دوباره و سریع راه اندازی کنیم. مطمئنا تا به حال با مشکلات فراوانی مثل مشکل افت فشار آب، روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور، و یا مشکل نشت آب از پکیج ایران رادیاتور و یا صداهای گوش خراش و آزاردهنده از پکیج مربوطه و همچنین ارور های مختلفی که در این مدل از پکیج ظاهر می‌شوند، مواجه شدید.

در این مقاله برخی از رایج ترین مشکلات پکیج ایران رادیاتور را فهرست می کنیم و علل بالقوه آنها و راه حل های احتمالی آنها را بیان می کنیم. با تعمیر پکیج ایران ادیاتور سلامت پکیج خود را حفظ کنید و از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کنید. مشکلات کوچک زیادی در پکیج ها وجود دارد که با سرویس به موقع پکیج و همچنین تشخیص به موقع مهندسان به راحتی می توانید جلوی مشکلات بزرگتر و از کار افتادن پکیج تان را بگیرید.

در زیر برخی از رایج ترین مشکلات پکیج ایران رادیاتور را فهرست می کنیم:

  • چراغ پیلوت روشن نمی شود
  • صدا می دهد (غرغر، سوت یا کوبیدن)
  • آب را گرم نمی کند
  • نشتی دارد
  • فشار کم پکیج
  • رادیاتورها سرد هستند
  • پکیج جوش می آورد
  • به ترموستات پاسخ نمی دهد
  • لوله های یخ زده و منجمد
  • پکیج همچنان خاموش می شود

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

مشکلات رایج پکیج و عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

1. علت روشن نشدن شمعک پکیج ایران رادیاتور

چراغ پیلوت مشعل کوچک گازی است که به طور دائم روی پکیج شما روشن می شود. خاموش شدن چراغ پیلوت یا شمعک یک مشکل واقعاً رایج است و می‌تواند ناشی از چیزی به سادگی بیرون زدن شعله یا تجمع در نازل گاز باشد.

از طرف دیگر، ترموکوپل شکسته می تواند باعث توقف ورود گاز شود. ترموکوپل یک وسیله ایمنی در دیگ است که تغییر دمای چراغ پیلوت شما را تشخیص می‌دهد، بنابراین می‌داند که چراغ پیلوت خاموش می‌شود یا خیر.

آنچه شما می توانید انجام دهید

بررسی کنید که سایر وسایل گازسوز شما کار می کنند. اگر اینطور نیست، با تامین کننده گاز خود تماس بگیرید. و اگر منبع گاز شما مشکلی ندارد، با پیروی از دستورالعمل سازنده پکیج، چراغ پیلوت را دوباره روشن کنید. در صورتی که دستورالعمل ها را گم کرده اید، معمولاً می توانید آنها را در وب سایت سازندگان پکیج پیدا کنید. این خطا بیشتر در پکیج های قدیمی دیده می شود، زیرا سیستم های مدرن با چراغ های پیلوت ساخته نمی شوند و به صورت الکترونیکی مشتعل می شوند. اگر مشکل روشن نشدن چراغ پیلوت ادامه داشت، بهتر است با تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور تماس بگیرید.

2. علت صدای پکیج ایران رادیاتور

اگر بویلر شما صداهای ارتعاشی، کوبیدن، غرغر یا سوت می دهد، محتمل ترین علت هوا در سیستم است. فشار کم آب یا خرابی پمپ نیز می تواند از دیگرعلت ها باشد. اگر صدایی از پکیج یا سیستم گرمایش شنیدید، آن را نادیده نگیرید زیرا احتمالاً ایرادی وجود دارد. خطای احتمالی بسته به نوع صدا و جایی که از آن می آید متفاوت خواهد بود.

راه حل کاهش صدای پکیج

اگر دیگ بخار زمزمه می کند یا می لرزد، تنظیمات را تنظیم کنید یا کانکتورها را بررسی کنید. سر و صدا می تواند نشانه ای از یک خطای جدی تر باشد، بنابراین اگر مطمئن نیستید حتما با تامین کننده خود تماس بگیرید.

اگر لوله ها غرغر می کنند، تخلیه رادیاتور می تواند کمک کند. با این حال، یک لوله میعانات گازی یخ زده نیز می تواند صدای مشابهی ایجاد کند (مشکل شماره نه را ببینید).

کوبیدن می تواند در اثر انبساط و انقباض لوله های گرمایش شما ایجاد شود. این طبیعی است، اما بررسی اینکه لوله‌ها خیلی محکم بسته نشده‌اند، می‌تواند مفید باشد.

3. علت گرم نکردن آب پکیج ایران رادیاتور

پکیج  بخش کلیدی خانه شما است و باید بتوانید برای تامین گرمایش و آب گرم خانه خود به آن تکیه کنید. احتمالاً دلایل مختلفی برای این عیب وجود دارد – بسیاری از آنها نیاز به تعویض قطعه دارند.

آنچه شما می توانید برای پکیجی که آب را گرم نمی کند انجام دهید

معمولاً یک مشکل وجود ندارد که منجر به عدم تامین گرما یا آب گرم پکیج شما شود، با این حال، باید با بررسی اینکه هیچ مشکلی در مورد فشار یا ترموستات بویلر وجود ندارد، شروع کنید. اگر مشکلی وجود ندارد، با یک مهندس تماس بگیرید تا تعمیر پکیج ایران ادیاتور شما را انجام دهد.

تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور

4. علت نشت آب از پکیج ایران رادیاتور

بسته به اینکه نشتی یا چکه از کجاست، علل می توانند متفاوت باشند. شایع‌ترین علت نشتی پکیج می‌تواند شکسته شدن پمپ یا شیر فشار باشد. اگر نشتی از پمپ باشد، ممکن است پمپ فرسوده باشد و نیاز به تعویض فوری آن داشته باشید. ولی در صورتی که نشتی از شیر فشار باشد، ممکن است به دلیل فشار زیاد در پکیج باشد. اگر متوجه شدید که آب از لوله چکه می کند، ممکن است به دلیل خوردگی زمانی باشد که سیستم به درستی نصب نشده است.

تعمیر پکیج ایران رادیاتور که نشتی دارد

هرگز سعی نکنید یک پکیج معیوب را خودتان تعمیر کنید. در این مواقع می توانید برای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور با مهندسان دماسایت تماس بگیرید تا مشکلات نشتی و چکه کردن پکیج را برطرف و آن را تعمیر کنند.

5. علت افت فشار پکیج ایران رادیاتور

اگر گیج فشار بویلر شما مقدار کمتر از یک را نشان می دهد، ممکن است مشکل داشته باشد.

آنچه شما می توانید برای افزایش فشار پکیج انجام دهید

نشتی در سیستم را بررسی کنید. در صورتی نشتی را پیدا کردید، فوراً با یک مهندس تماس بگیرید تا پکیج شما را تعمیر کند.

اگر نشتی وجود نداشت، می‌توانید با پیروی دقیق از دستورالعمل سازنده پکیج ایران رادیاتور، سیستم را دوباره تحت فشار قرار دهید. و اگر هنوز هیچ بهبودی وجود ندارد، باید با یک مهندس تماس بگیرید زیرا به احتمال زیاد یک جزء خراب در سیستم وجود دارد.

6. علت سرد شدن شوفاژ پکیج ایران رادیاتور

اگر رادیاتورهای شما فقط تا حدی گرم هستند یا فقط برخی از آنها کار می کنند، محتمل ترین دلیل این امر هوا در سیستم گرمایش مرکزی است.

عیب یابی پکیج ایران رادیاتوردر مواقعی که رادیاتورهای آن سرد است

رادیاتورهای پکیج خود را تخلیه کنید. اگر هیچ بهبودی وجود نداشته باشد، ممکن است سیستم نیاز به شستشو داشته باشد. این عیب یابی پکیج ایران رادیاتور باید توسط یک مهندس حرفه ای انجام شود.

7. صدای پکیج مثل کتری در حال جوش است

اگر صدای پکیج شما شبیه یک کتری در حال جوش است، احتمالاً تجمع لجن یا مواد فلس دار جریان آب را محدود می کند. این یک مشکل رایج در مناطق سخت آب است.

آنچه شما می توانید انجام دهید

با یک تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور تماس بگیرید تا سیستم گرمایشی شما را به طور حرفه ای تمیز کند.

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

8. پکیج به ترموستات پاسخ نمی دهد

ترموستات معیوب گاهی اوقات می تواند باعث ایجاد مشکل در سیستم شود.

راه حل: تعویض ترموستات پکیج ایران رادیاتور

ترموستات پکیج خود را چک کنید گاهی اوقات، یک ضربه تصادفی می تواند تنظیمات ترموستات را خاموش یا تغییر دهد. اگر تنظیمات ترموستات شما درست به نظر می رسد، اما دما درست نیست، ممکن است لازم باشد که ترموستات پکیج خود را تعویض کنید. برای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور و تعویض ترموستات از یک مهندس حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

9. لوله میعانات منجمد

اگر پکیج شما، لوله ای دارد که میعانات (آب اسیدی) را به زهکش خارجی می برد. گاهی اوقات در هوای سرد، یک لوله میعانات گازی می تواند یخ بزند و باعث ایجاد صدا در لوله ها شود. دیگ شما باید دارای یک کد عیب باشد که در صورت یخ زدگی لوله میعانات گازی به شما اطلاع می دهد.

آنچه شما می توانید انجام دهید

آموزش های آنلاین وجود دارد که به شما نشان می دهد چگونه یک لوله منجمد را ذوب کنید. می توانید با استفاده از بطری آب گرم یا پارچه گرم روی قسمت یخ لوله، لوله یخ زده را ذوب کنید. همچنین می توانید به جای آب جوش، آب داغ را روی لوله قرار دهید سپس می توانید پکیج را مجددا تنظیم کنید. اگر خودتان مطمئن نیستید که این کار را می توانیدانجام دهید، باید با یک مهندس  تماس بگیرید تا لوله میعانات گازی منجمد را آب و تعمیر پکیج ایران رادیاتور شما را انجام دهد.

سخن آخر

همانطور که قبلاً هم گفتیم پکیج شما قلب خانه شما است، بنابراین مهم است که آن را تا زمانی که ممکن است کارآمد نگه دارید. مشکلاتی مثل مشکل افت فشار آب، روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور، و یا مشکل نشت آب از پکیج ایران رادیاتور و یا صداهای گوش خراش از پکیج ، واقعاً آزار دهنده هستند. ما در این مقاله رایج ترین مشکلات پکیج ایران رادیاتور را بررسی و علت های به وجود آمدن مشکلات و همچنین راه حل های احتمالی آنها را نیز بیان کردیم. در صورت مواجه شدن با مشکلات بالا، علل را بررسی و برای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور و تعمیر آن از متخصصان دماسایت که در این زمینه حرفه ای هستند، کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

قیمت داکت اسپلیت

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
فهرست