گرمایش داکت اسپیلت با پکیج | روشی مقرون‌به‌صرفه برای گرمایش ساختمان

  1. خانه
  2. مقاله ها
  3. تعمیرات داکت اسپلیت
  4. گرمایش داکت اسپیلت با پکیج | روشی مقرون‌به‌صرفه برای گرمایش ساختمان

استفاده از داکت اسپیلت همراه با پکیج برای گرمایش ساختمان

روش‌های گرمایش ساختمان بسیار متنوع هستند. برای مثال شما می‌توانید از شوفاژ، چیلر، بخاری و داکت اسپیلت بری گرم‌کردن محیط ساختمان خود استفاده کنید. هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند و شما بسته به بودجه و خواسته خود می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. گرمایش داکت اسپیلت با پکیج یکی از روش‌های ترکیبی برای گرم‌کردن ساختمان است که مزایای بسیار زیادی مانند هزینه پایین دارد و می‌تواند گزینه اول شما برای گرمایش ساختمان باشد. در این مطلب از دما سایت با روش گرم‌کردن ساختمان با استفاده از ترکیب داکت اسپیلت و پکیج آشنا می‌شویم. به این نکته توجه کنید که سرویس داکت اسپلیت  را به متخصصان اینکار بسپارید تا از بوجود آمدن مشکلات احتمالی برای سیستم داکت اسپیلیتتون جلوگیری کرده باشید.

تامین گرمای ساختمان با داکت اسپیلت؛ روشی آسان اما گران‌قیمت

داکت اسپیلت‌ها از بهترین سیستم‌های تهویه مطبوع هستند که از آن‌ها می‌توان برای گرمایش و سرمایش ساختمان استفاده کرد. این سیستم‌ها برای تهویه مطبوع ساختمان از نیروی برق استفاده می‌کنند و به همین خاطر هزینه استفاده از آن‌ها نسبتا بالا است. از طرف دیگر گرمای تولیدشده توسط داکت اسپیلت بسیار مطبوع است و دمای یکسانی را در محیط ایجاد می‌کند. به همین خاطر بسیاری از افراد، از داکت اسپیلت برای گرم‌کردن ساختمان خود استفاده می‌کنند.

باید گفت که این روش گرمایش به‌طور کلی بسیار کارآمد است اما هزینه‌های آن می‌تواند سرسام‌آور باشد. به همین خاطر استفاده از روش‌های جایگزین مانند گرمایش داکت اسپیلت با پکیج، می‌تواند گزینه‌ای بهتر و البته مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد.

گرمایش داکت اسپیلت با پکیج

گرمایش داکت اسپیلت با پکیج؛ یک روش مقرون‌به‌صرفه

گرمایش داکت اسپیلت به پکیج یکی از بهترین روش‌ها برای گرم‌کردن محیط ساختمان با هزینه‌ای مناسب و البته راندمان بالا است. در این روش، داکت اسپیلت دیگر به نیروی برق برای گرم‌کردن محیط نیاز ندارد و تنها از آب گرم پکیج برای این کار استفاده می‌کند. راه‌اندازی این سیستم یک فرایند بسیار تخصصی است و شما باید اجرای آن را به نیروهای متخصص بسپارید. چرا که برای این کار باید کویل آب گرم داکت اسپیلت راه‌اندازی شود. در ادامه با روش انجام گر‌مایش د‌اکت اسپیلت با پکیج آشنا می‌شویم.

گرمایش داکت اسپیلت با پکیج چگونه انجام می‌شود؟

همان‌طور که می‌دانید، داکت اسپیلت‌ها دارای دو یونیت جداگانه داخلی و خارجی هستند. یونیت داخلی این دستگاه برای سرمایش یا گرمایش از برق استفاده می‌کند اما زمانی که در یونیت داخلی داکت اسپیلت از آب گرم استفاده شود، برای گرم‌کردن ساختمان با استفاده از این سیستم تهویه مطبوع به برق نیازی نخواهد بود. درواقع در این حالت آب گرم تامین شده توسط پکیج، وارد کویل مخصوص آب گرم سیستم می‌شود و فن داکت اسپیلت هوا را روی کویل می‌دمد.

در این زمان هوا از کویل‌هایی که آب گرم در آن‌ها در حال جریان است، عبور می‌کند. به همین خاطر دمای باد داکت اسپیلت افزایش پیدا کرده و گرمای مورد نیاز ساختمان تامین می‌شود. گرمایش داکت اسپیلت با پکیج، روشی مقرون‌به‌صرفه است که فرایند اجرای آن بسیار پیچیده می‌باشد. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود برای اجرای این فرایند از تکنسین‌های متخصص کمک بگیرید. باید اشاره کر که پکیج، آب گرم مورد نیاز داکت اسپیلت را به درون این دستگاه پمپاژ می‌کند و داکت اسپیلت نقشی در گرم‌کردن آب ندارد. به همین خاطر برای گرمایش دا‌کت ا‌سپیلت با پکیج تنها از گاز شهری استفاده می‌شود.

تامین گرمای ساختمان با داکت اسپیلت

مزایای گرمایش داکت اسپیلت با پکیج چیست؟

به‌طور کلی اصلی‌ترین مزیت گرمایش داکت اسپیلت با پکیج، مقرون‌به‌صرفه بودن آن است. چرا که داکت اسپیلت‌ها برای گرمایش محیط داخلی برق بسیار زیادی مصرف می‌کنند و شما با استفاده از پکیج برای این کار، می‌توانید به‌خوبی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. هرچند باید گفت که این کار مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

عدم نیاز به لوله‌کشی آب گرم و رادیاتور

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از ترکیب داکت اسپیلت و پکیج برای گرمایش ساختمان این است که در این شرایط شما دیگر به رادیاتور نیازی نخواهید داشت. هزینه اجرای سیستم لوله‌کشی رادیاتورها و نصب این سیستم‌های گرمایشی بسیار زیاد است. گرمایش داکت اسپیلت با پکیج این امکان را به شما می‌دهد تا تنها از این سیستم برای گرمایش خود استفاده کنید و به لوله‌کشی آب گرم و خرید رادیاتور نیازی نداشته باشید.

هزینه بسیار پایین‌تر نسبت به گرمایش با داکت اسپیلت و برق

همان‌طور که اشاره شد، هزینه استفاده از داکت اسپیلت برای گرمایش ساختمان بسیار بالا است. چرا که این سیستم برای گرم‌کردن خانه از جریان برق استفاده می‌کند. به‌طور کلی مصرف برق این سیستم‌ها بسیار بالا می‌باشد و از طرف دیگر نرخ هزینه مصرف برق نیز طی سال‌های اخیر بسیار بالا رفته است. به همین خاطر شما با استفاده از ترکیب داکت اسپیلت و پکیج می‌توانید در هزینه مصرف برق خود صرفه‌جویی کنید و یک سیستم گرمایشی مقرون‌به‌صرفه داشته باشید.

دمای یکسان و دلپذیر در تمام قسمت‌های خانه

یکی دیگر از مزیت‌های گرمایش داکت اسپیلت با پکیج این است که محیط ساختمان شما دمایی یکسان و دلپذیر خواهد داشت. داکت اسپیلت‌ها دارای سنسور دما و ترموستات هستند و گرمایش محیط را به‌صورت یکدست و اصولی انجام می‌دهند. برخلاف سیستم‌های گرمایشی دیگر مانند بخاری‌های سنتی، با استفاده از داکت اسپیلت می‌توان تمام قسمت‌های محیط را کاملا یکدست گرم کرد.

امکان تنظیم دمای دلخواه

همان‌طور که می‌دانید، دمای سیستم‌های داکت اسپیلت قابل تنظیم است. به همین خاطر شما می‌توانید بسته به خواسته و سلیقه خود، دمای محیط را تنظیم کنید. بسیاری از افراد در فصول سرد سال دمای خانه خود را در محدوده 25 درجه سانتی‌گراد تنظیم می‌کنند اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند محیط خانه آن‌ها کمی خنک‌تر و در محدوده 23 درجه سانتی‌گراد باشد. باید اشاره کرد که این قابلیت در سیستم‌های گرمایشی دیگر مانند رادیاتور و بخاری وجود ندارد و شما نمی‌توانید به‌صورت دقیق دمای محیط خانه خود را با استفاده از این سیستم‌ها تنظیم کنید.

مزایای گرمایش داکت اسپیلت با پکیج

با دماسایت از گرمایش داکت اسپیلت با پکیج استفاده کنید

با چگونگی و مزایای گر‌مایش دا‌کت اسپیلت با پکیج آشنا شدیم. این روش در کنار مزایای بی‌شمار، پیچیدگی‌های زیادی دارد و افراد نمی‌توانند به‌تنهایی از آب گرم پکیج برای تامین گرمای یونیت داخلی داکت اسپیلت استفاده کنند. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود انجام این کار را به تکنسین‌های یک مرکز تعمیراتی متخصص مانند دماسایت بسپارید. مجموعه ما به‌صورت تخصصی روی سرویس و تعمیر انواع سیستم‌های برودتی کار می‌کند. به همین خاطر تکنسین‌های دماسایت می‌‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن سیستم گرمایش داکت اسپیلت با پکیج شما را راه‌اندازی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

قیمت داکت اسپلیت

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
فهرست