گرم نشدن آب پکیج | رایج‌ترین دلایل این مشکل + راهکارهای حل آن

  1. خانه
  2. مقاله ها
  3. گرم نشدن آب پکیج | رایج‌ترین دلایل این مشکل + راهکارهای حل آن

گرم نشدن آب پکیج؛ مشکلی آزاردهنده اما قابل حل

خراب بودن پکیج از مشکلات آزار دهنده‌ای است که می‌تواند آسایش ساکنین خانه را کاملا به‌هم بزند. گرم نشدن آب پکیج دلایل متفاوتی دارد و با بررسی سلامت برخی قطعات مانند ترموستات و یا مشعل می‌توان عیب‌یابی پکیج و این مشکل را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام داد. از جمله دلایل بروز این مشکل می‌توان به خرابی ترموستات و یا خرابی برد الکترونیکی پکیچ اشاره کرد. در این مطلب به‌صورت کامل با دلایل گرم نشدن آب پکیج‌ها و راهکارهای رفع این مشکل اساسی آشنا می‌شویم.

گرم نشدن آب پکیج چه دلایلی دارد؟

هنگام وجود مشکل در پکیج باید هرچه سریع‌تر نسبت به برطرف کردن آن اقدام کرد تا مشکلات بیشتری به وجود نیاید. یکی از مشکلات رایج در پکیج‌ها این است که آب پکیج گرم نمی‌شود. عوامل گوناگونی در گرم نشدن آب پکیج تاثیر گذارند. از خرابی ترموستات گرفته تا هوا گرفتن لوله‌ها و وجود رسوب در مبدل، همگی می‌توانند مواردی باشند که جلوی گرم شدن آب را بگیرند.

گرم نشدن آب پکیج و تعمیر آن

از دلایل گرم نشدن آب پکیج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خرابی ترموستات
  • وجود رسوب در مبدل
  • وجود هوا در لوله‌ها
  • خراب بودن سنسور دما
  • فلوسوییچ خراب است
  • خراب بودن برد

خرابی ترموستات و گرم نشدن آب پکیج

گاهی علت خراب بودن و عدم گرم شدن آب پکیج ایراد داشتن ترموستات است. در شرح وظیفه ترموستات می‌توان گفت هنگامی که آب به میزان دلخواه شما گرم می‌شود این قطعه دستور می‌دهد که پکیج کار نکند تا آب بیش از این مقدار گرم نشود. همین‌طور در صورت پایین آمدن دمای آب باعث روشن شدن پکیج و تنظیم دوباره دمای آب به میزان دلخواه شما می‌شود.

خرابی ترموستات و گرم نشدن آب پکیج

در صورت ایراد داشتن ترموستات آب به درستی گرم نشده یا پس از سرد شدن دوباره گرم نمی‌شود، زیرا ترموستات توانایی تشخیص دمای آب را ندارد. اگر علت گرم نشدن آب پکیج خرابی ترموستات باشد باید برای برطرف کردن این مشکل ترموستات را عوض کنید.

وجود رسوب در مبدل و مشکل گرمای آب پکیج

از رایج‌ترین دلایل گرم نشدن آب پکیج می‌توان به رسوب گرفتن مبدل دستگاه اشاره کرد. سختی آب در منطقه‌های متفاوت فرق دارد به همین دلیل مبدل‌ها پس از مدتی دچار رسوب گرفتگی می‌شوند. وجود رسوب در مبدل از عملکرد درست این قطعه جلوگیری کرده و باعث می‌شود آب پکیج گرم نشود.

جهت برطرف کردن مشکل رسوب گرفتن مبدل می‌توانید با رسوب زدایی این مورد را برطرف کنید. برای این کار استفاده از محلول آب و اسید رایج است. ولی باید بدانید که استفاده از این محلول خطرناک بوده و باید توسط تعمیرکاران مراکز تخصصی مجاز انجام شود. در صورتی که پس از رسوب زدایی مشکل گرم نشدن آب پکیج ادامه داشت باید مبدل را تعویض کنید.

وجود هوا در لوله‌ها

دلیل دیگر گرم نبودن آب پکیج وجود هوا در لوله هاست. برای فهمیدن اینکه آیا لوله‌ها دچار هواگرفتگی شده‌اند یا خیر می‌توانید به صدای دستگاه توجه کنید. در صورت وجود هوا در لوله ممکن است که از پکیج سر و صدایی به گوش برسد و می‌توان گفت که مشکل گرم نشدن آب همین است. همچنین پایین بودن درجه فشار دستگاه (به این شکل که درجه از یک پایین‌تر است) نشان‌دهنده هواگرفتن لوله‌هاست.

راه حل این مشکل ساده بوده و با هواگیری پکیج می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. برای این کار یک پیچ در بخش پایینی پکیج وجود دارد. پیچ زیر پکیج را باز کرده و صبر کنید هوای درون آن کامل خارج شود. با خروج آب از محل پیچ یا بالا رفتن درجه فشار می‌توان گفت که عمل هواگیری به درستی انجام شده، پس از اتمام کار پیچ را دوباره ببندید.

عیب یابی پکیج

خراب بودن سنسور دما

وظیفه سنسور دما همان‌طور که از نام آن پیداست تشخیص دمای آب بوده و باید بتواند تفاوت میان دمای کنونی و دمای مورد نیاز را تشخیص دهد. ایراد داشتن سنسور دما باعث بروز اختلال در کل سیستم پکیج می‌شود، به همین دلیل این قطعه نقش مهمی در پکیج دارد. با خراب بودن سنسور دما، پکیج به درستی کار نمی‌کند و در گرم کردن آب با مشکل روبرو می‌شود.

برای بررسی خراب بودن سنسور دما ابتدا باید پکیج را خاموش کرد و پس از آن باید با یک اهم‌متر مقاومت هر دو سر سنسور دما را مورد بررسی قرار داد. اهم‌متر باید در دمای اتاق عدد 10 را نشان دهد. بعد از اندازه‌گیری مقاومت باید دمای سنسور آب را به وسیله شعله مستقیم افزایش داد. اگر دمای نمایشی اهم‌متر پایین بیاید، اهم‌متر سالم است. در صورت عدم تغییر در عدد نمایش داده شده، می‌توان گفت که اهم‌متر مشکل دارد و سنسور دما باید تعویض گردد تا مشکل گرم نشدن آب پکیج برطرف شود.

خرابی فلو سوییچ و گرم نشدن آب پکیج

هنگامی که پکیج در حال کار کردن است فلو سوییچ تشخیص می‌دهد که آب گرم باز است یا بسته. وقتی شیر آب را باز می‌کنیم چراغ کوچکی که روی پکیج قرار دارد شروع به چشمک زدن می‌کند. در صورت وجود تغییر در حالت چشمک زدن این چراغ، می‌توان گفت دلیل گرم نشدن آب پکیج خراب بودن فلو سوییچ است.

خرابی فلو سوییچ و گرم نشدن آب پکیج

برای بررسی خراب بودن فلو سوییچ، سیم‌های پکیج را اتصال کوتاه کنید. اگر پکیج روشن شد فلو سوییچ دستگاه خراب بوده و باید تعویض شود. تعویض فلو سوییچ کار راحتی نبوده و به مهارت و تخصص نیاز دارد،  پس با کمک گرفتن از متخصصین مربوطه این مشکل را به راحتی برطرف کنید.

خراب بودن برد پکیج

برد در هر دستگاهی حکم مغز آن دستگاه را دارد و وجود مشکل در برد یا قطعات آن می‌تواند منجر به درست کار نکردن دستگاه شود. شاید دلیل دیگری که پکیج نمی‌تواند آب را گرم کند مربوط به خراب بودن برد اصلی دستگاه باشد. اگر پکیج کار می‌کند ولی آب گرم نمی‌شود می‌توان گفت که برد دستگاه یا قطعات آن مشکل دارند.

باید به وسیله یک آمپرمتر برد دستگاه و قطعات برد را مورد بررسی قرار داد و با مشاهده هرگونه مشکل در قطعات نسبت به تعویض آن‌ها اقدام کرد. این کار نیز مانند مورد قبلی (تعمیر فلو سوییچ) به مهارت کافی و تخصص نیاز دارد و کار راحتی نیست. بهتر است به منظور جلوگیری از خسارت بیشتر، از متخصصان این حوضه کمک بگیرید و کار را به آن‌ها بسپارید.

رفع مشکل گرم نشدن آب پکیج خود را به دما سایت بسپارید

یکی از مشکلات رایج در پکیج‌ها، گرم نشدن آب این سیستم‌های گرمایشی است. در هنگام بروز این مشکل باید با عیب‌یابی اصولی، دلایل بروز آن را مشخص کرد و در انتها این مشکل را رفع کرد. عیب‌یابی و تعمیر مشکل گرم نشدن آب پکیج یک فرایند بسیار تخصصی و پیچیده است و به همین خاطر برای آن باید از یک مرکز تعمیراتی معتبر، مجرب و باسابقه مانند دما سایت کمک بگیرید.

مجموعه دما سایت با برخورداری از نیروهای متخصص و حرفه‌ای، آماده ارائه هرگونه خدمات برای تعمیر دستگاه پکیح شماست. ما در این مجموعه بهترین خدمات را برای تعمیرات سیستم‌های حرارتی و برودتی ارائه می‌دهیم. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مطالب دیگر سایت را مطالعه کنید و یا با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

قیمت داکت اسپلیت

پر بازدیدترین ها

آخرین مقالات سایت

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
فهرست